„Jsem šťastný, že se mi tahle nabídka naskytla, Vsetín je tradice a každý hráč to chce zažít. Doufám, že budeme hrát vysoko a uděláme minimálně stejný úspěch jako se povedl v posledním roce, protože tým je tady skvělý. Už se nemůžu dočkat, až vyjedu na led před fantastickými fanoušky, to byl i jeden z velkých důvodů, proč jsem si zrovna vybral Vsetín,“ vysvětlil 26letý útočník.

„Jedná se o technicky zdatného útočníka, navíc praváka a střelce. U Tomáš je navíc předpoklad, že se bude nadále zlepšovat. Potřebovali jsme i hráče do přesilovky a Tomáš splňuje parametry. Jsme rádi, že se nám podařilo jej do týmu získat a věříme, že bude důležitou součástí,“ přiblížil sportovní manažer Valachů Radim Tesařík.

Pavel Klhůfek.
Vsetín tvoří silnou kostru: Zůstává Klhůfek i Jenáček, kádr má 16 jmen

Šmerha má na kontě 54 startů v mládežnických reprezentacích, v extralize posbíral 108 zápasů. Větší zkušenosti nasbíral ve druhé nejvyšší soutěži, ve které odehrál 249 utkání, v nichž vsítil 99 gólů, na 85 přihrál. V sezoně 2019/2020 se s 28 brankami stal třetím nejlepším střelcem této ligy.

Tomáš Šmerha je odchovancem pražské Slavie, působil také u rivala ze Sparty. Zahrál si však i v Mladé Boleslavi, kde strávil část loňského ročníku.