Dva brankáři, devět obránců, patnáct útočníků. Mančaft Vsetína na nový ročník druhé nejvyšší soutěže čítá 26 jmen! „Kádr už je víceméně hotový,“ přitakal Tesařík, jenž mimo jiné promluvil o odchovanci klubu Ondřeji Slováčkovi.

Mužstvo Jiřího Weintritta zkvalitní na brankářském postu. Nyní jsou pouze na něm finský novic mezi třemi tyčemi Santeri Lipiäinen a mladíček Adam Pavlíček. „Mančaft ještě posílíme o gólmana,“ potvrdil bývalý český reprezentant.

Pozápasové oslavy ovládnutí Chance ligy hokejisty Vsetína po čtvrtém finálovém skalpu Zlína (2:0).
Vsetín (téměř) může do extraligy! Lapač dostává nové mantinely

V minulé sezoně byl jedničkou Max Žukov, roli dvojky plnil Patrik Romančík. Druhý zmíněný oficiálně odešel, totéž se dá očekávat u druhého muže v masce. „S Maxem už víceméně nejednáme. V této chvíli řešíme jiné gólmany,“ nastínil sportovní manažer.

„Všechno je o penězích. Hráč má nějaké požadavky, když je nejsme schopni splnit, pak nejsme na stejné notě a těžko se domluvíme. Chceme hráče, kteří tady chtějí být. Pokud tomu tak je, vždy se domluvíme,“ popsal situaci.

Během play-off se ve skvělém světle ukázal Patriks Zabusovs, druhou sezonu v klubu působil jeho lotyšský parťák Daniels Berzinš. Oba útočníci absentují na soupisce Valachů pro nadcházející prvoligový ročník. „Zatím to vypadá, že u nás pokračovat nebudou, nedomluvili jsme se. Řešili jsme to, byli ve spojení. Naskytli se však jiní hráči, kteří zde chtěli hrát,“ vylíčil Radim Tesařík.

Jan Kern.
Vsetín pouští hráče do extraligy. Vrací se odchovanec klubu

Ofenzivní formace během jara posílilo kvarteto borců, konkrétně Tomáš Šmerha, Jaroslav Brož, Erik Pospíšil a naposledy také zkušený Radek Prokeš. Do Karlových Varů naopak odešel Jan Kern, skončili také Miroslav Holec a Matouš Kratochvil.

Menší průvan nastal mezi obránci. Mužstvo opustil Dán Mads Larsen, přišli Jan Zahradníček a Adam Srdínko. „Když se nám naskytne příležitost, maximálně přivedeme jednoho beka a jednoho útočníka.“

„Obranu jsme více posilovat neplánovali, dostali jsme se až do baráže. Hokej není o obraně nebo útoku, je to hra pěti hráčů na ledě,“ má jasno Tesařík.

Radek Prokeš.
Vůdčí osobnost, produktivní forvard. Vsetín ohlásil nového útočníka

Fanoušci by ve žlutozeleném dresu rádi viděli odchovance klubu Ondřeje Slováčka. Návrat 29letého beka však momentálně nevypadá reálně. „Tuto variantu nyní neřešíme. Ondra řekl, že jeho prioritou je zahraničí, respektive extraliga,“ vyjádřil se bývalý obránce ke zkušenému zadákovi, jenž poslední dva ročníky strávil na Kladně. Zahrál si však také v Českých Budějovicích nebo finském týmu Lukko.

Mužstvo i v nadcházející sezoně povede trenérská dvojice Jiří Weintritt, Luboš Rob starší. „Ano, je to tak,“ dodal sportovní manažer hokejového Vsetína Radim Tesařík.