Berani totiž vedli na začátku druhé třetiny již o tři branky, nicméně ani to jim k premiérové výhře nad neoblíbeným protivníkem v normální hrací době nestačilo. Zpackaný duel zachránili Berani až v samostatných nájezdech.

Berany nastartovaly dvě proměněné přesilovky v úvodní třetině. Další pojistku přidal do zlínských řad na začátku druhé třetiny Martin Hamrlík a vše spělo k českobudějo­vickému debaklu.

„Nezačali jsme dobře, nabídli jsme domácím přesilovky a po zásluze jsme pykali,“ přiznal bez vytáček českobudějovický trenér Ernest Bokroš.

Jihočeši se ovšem vrátili zpět do zápasu. Nejprve snížil chytrou střelou Veselý, aby ještě před druhou sirénou vyrobil obří hrubku zlínský Murín, jenž si do vlastní sítě srazil nahození Tomana. A domácí gólman raději přepustil své místo Bieglovi.

„Hokej je hra chyb a chyby gólmana jsou vidět nejvíc. Pitvat se v tom ale nebudeme a rozhodně nechceme zvrat v zápase svádět na Igora,“ řekl zlínský asistent Rostislav Vlach.

Když však ve 48. minutě zvýšil při signalizované výhodě utěšenou bombou domácí Kollár opět na rozdíl dvou branek, zdálo se, že je rozhodnuto. Nebylo

„V tuto chvíli jsme přitom pomýšleli na tři body,“ nezastíral Vlach. Marně. Ještě v téže minutě vstřelil kontaktní branku Hudec a o několik okamžiků později se Kůrka prosmýkl kolem Galvase a srovnal!

„Náš výkon postupně gradoval. Seděla nám hra na tři pětky a bez pěti zraněných hráčů musíme být se získaným bodem spokojení. I když druhý byl nadosah,“ připustil Bokroš.

Napínavou bitvu, kterou nerozseklo ani prodloužení, totiž musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich již Zlínští jasně kralovali. Kováře překonali Hamrlík s Leškou, hosté Biegla nepokořili.

„Klukům bych rád poděkoval za bojovnost a za dva body. Příště ale musíme udržet koncentraci až do poslední minuty, aby se podobné výpadky víc neopakovaly,“ upozornil zlínský asistent.

Do Nového roku vstoupí jeho svěřenci v pátek na ledě Pardubic.

RI OKNA ZLÍN – ČESKÉ BUDĚJOVICE 5:4 po samostatných nájezdech (2:0, 1:2, 1:2 – 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Leška (Köhler, Galvas), 15. Nosek (Rachůnek, Kollár), 21. Hamrlík (Leška), 48. Kollár (Köhler) – 24. Veselý (Jareš, Vak), 36. Toman, 48. Hudec (Mertl), 49. Kůrka (Mertl). Rozhodující nájezd: Hamrlík. Rozhodčí: Jeřábek – Čech, Dřínovs. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 4720. Muž zápasu: Hamrlík.

Zlín: Murín (36. Biegl) – Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart – Balaštík, Leška, Köhler – Kubiš, Kollár, Rachůnek – Ondráček, Balán, Záhorovský – M. Pšurný, Roman Vlach, F. Čech.

České Budějovice: Kovář – L. Poživil, Gřegořek, Toman, Vydarený, Frolo, Jareš – M. Hudec, Huml, Mertl – Kůrka, Hřebejk, Duda – Gulaš, Vak, Veselý.