Kladno - Zlín 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Středočeská domácí série bez doma vstřeleného gólu pokračovala příliš dlouho a Frolíkův zásah na 1:2 v čase 59:35 přišel příliš pozdě.

Domácí začali aktivně, měli více šancí než Berani, ale hlavně Diviš nejlukrativnější zanedbal. Scénář narýsovala 20. minuta, kdy Zlín dosáhl přesně toho, co je pro jeho taktiku nejdůležitější. Po přihrávce Záhorovského dal Důras gól a jeho spoluhráči začali hlavně pečlivě bránit a brnkat na nemocné kladenské nervíky. Úspěšně, vždyť rozstřesené domácí ruce sice vyslaly ve druhé části na Sedláčka bezpočet střel, ale jen šest jich šlo na něj a žádnou nepustil.

A ránu do vazu jim uštědřilo duo mladíků Balán – Finsterle. Jejich nájezdu zabránil Mudroch tělem, jenže od něj puk doklouzal do síťky – 0:2.

Když už se ve 42. minutě povedlo Kallovi Sedláčka pokořit, zastavila jeho dorážku tyčka. Zlín ještě víc zpevnil svou obranu, kterou ještě prověřil Bílek, ale Sedláček vyrazil. A když ho objel Stieler, jeho zakončení bránu minulo.

Už se zdálo, že Kladno zase gól nedá, ale 25 vteřin před koncem dostal Frolík přihrávku od Patery a uklidil puk nad Sedláčkovo rameno. Na zvrat už ale bylo pozdě a Kladno zažilo další nedělní žlutomodrou porážku, po fotbalových Teplicích i od hokejistů Zlína.

„Jsme sedmdesát procent zápasu u nich v pásmu, jenže v koutech a my potřebujeme být před bránou. Navíc se k puky neodrážejí tam, kam bychom potřebovali,“ zhodnotil střeleckou mizérii Kladna jeho kapitán Pavel Patera. „Recept na zlepšení je jediný, více dřít v tréninku, více chodit před bránu. A čekat, že dáme třeba i trochu náhodný gól. Ale to bych se opakoval,“ dodal Patera, který si není jistý, zda týmu pomůže reprezentační přestávka. „Možná by bylo lepší hrát hned, takhle se v tom budeme babrat čtrnáct dnů.“

Trenér Kladna Zdeněk Müller byl skleslý také. „Opět jsme se trápili v koncovce a potom těžko můžeme pomýšlet na body. Herní projev a snaha tam jsou, ale je to o gólech a ty mi nedáváme.“

Branky a nahrávky: 60. Frolík (Patera, Tomajko) – 20. Důras (Záhorovský, Rachůnek), 36. Balán (Finsterle, Míka). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:8 + Toman 10 minut. Diváci: 2432. Muž zápasu: Důras.

Kladno: Cikánek – Kameš, Kaberle, Toman, Trončinský (21. Dlouhý), Mudroch, Šmach – Frolík, Patera, Tomajko – Valský, Bělohlav, Diviš – Horna, Kalla, Bílek – Eberle, Stieler, Kuchler.

Zlín: Sedláček – Bořuta, Hamrlík, Kučný, Linhart, Lučka, Míka, Nosek, Švrček – Balaštík, Leška, Kohler – ůras, Záhorovský, Rachůnek – Balán, Čech, Vlach – Kubiš, Finsterle, Sivák.