Jandus se s Hufem střetl těsně před koncem zápasu. Reakce byla okamžitá – Čáp shodil rukavice a šel se mstít. Pěstní souboj proti vsetínskému sokovi prohrál.

Všemu ale předcházela nedůraznost zkušeného obránce.

„Pokazil jsem to. Chtěl jsem si to čipnout k nim do pásma, abychom měli buly v útočné části. Nabalilo se mi to na hokejku, čipli to hned ven,“ mrzelo 31letého obránce.

„Viděl jsem Hufina, že si pro to jde, chtěl jsem si dát rameno před domácího hráče. Ten šel do Hufina. Toto prostě nejde,“ vadil mu razantnější přístup soupeře.

Pak už přišel onen náraz. Vše se seběhlo velmi rychle. Rukavice byly dole a diváci hltali každý okamžik.

„Zvyklý nejsem, byl jsem však nejblíž. Nemám s tím problém, ať má dva metry nebo metr šedesát. Jsme tým, kdo je nejblíž, musí se o něj postarat,“ velí jednoznačně borec, který si prošel i extraligovým Hradcem Králové.

Zdeněk Čáp přitom měří 180 centimetrů, což ho v hokejovém prostředí neřadí mezi žádné obry. Přesto se nebál se mladého gólmana zastat.

„Chodili nám do něj pořád! Reakce je automatická, přirozená, musíme ho chránit,“ nedá dopustit na muže v masce.

Berani v té době prohrávali 2:3, v posledních vteřinách zápasu inkasovali čtvrtý gól, kterým Luboš Rob mladším stvrdil vítězství Vsetína.

„Zápas se mi těžko hodnotí, ještě jsem v emocích. Úvodních 15 minut jsme začali dobře, nechali jsme si však dát dva zbytečné góly z předbrankového prostoru. První se prostě stane, chtěli jsme pak pokračovat dál. Bohužel to nevyšlo. Prohráli jsme si to sami,“ mrzí Čápa.

Fotogalerie: Chance liga, 9. kolo Vsetín - Berani Zlín

Měli však i smůlu, v důležitých chvílích se proti ševcům postavila branková konstrukce. Tu v zápase nastřelili hned třikrát!

„Štěstí při nás nestálo, mohli jsme ovšem proměnit více šancí. Vsetín jen lítal, nahazoval to. Máme kvalitnější tým, měli bychom si s tím poradit,“ míní Čáp.

Úvodní derby sezony se uskutečnilo před bouřlivou kulisou, kterou vytvořilo téměř 4 700 diváků.

„Atmosféra je tady vždy dobrá. Ve Zlíně ale máme lepší,“ říká Zdeněk Čáp.

Berany už v pondělí čeká další duel, ve kterém budou chtít zvítězit.

Tempo je rychlé. Doma body nerozdáváme, musíme vyhrát,“ má jediný cíl do tohoto klání.

Trenéři po prvním derby sezony. | Video: Deník/Radek Štohl
Tom Ondračka. | Video: Deník/Radek Štohl
Rozbruslení derby Vsetín - Zlín 0710 | Video: Deník/Radek Štohl
První derby sezony. | Video: Deník/Radek Štohl
První derby sezony. | Video: Deník/Radek Štohl