„Máme zde brutální podporu našich fanoušků, čímž se vše ještě násobí. Všichni se na to těšíme,“ nemůže se dočkat prvního buly proti Přerovu, který v předkole po obratu vyřadil B-tým Pardubic.

Na víkendové duely se Zubry (v sobotu i neděli se začíná v 17 hodin) se dá očekávat solidní divácká kulisa, což však znovu ponese svá úskalí – hráči sotva uslyší důležité pokyny. „Trenéři musí přípravě věnovat velkou pozornost v kabině, na střídačce si toho řeknete jen málo. Maximálně přímo z deseti centimetrů do ucha. Trošku nám pomáhají reklamní pauzy, pořád se ale musíte bavit z očí do očí, hráči jinak nemají moc šancí slyšet pokyny,“ nastínil Weintritt.

Hokejisté Vsetína se ve čtvrtfinále play-off utkají s Přerovem.
Derby pro čtvrtfinále: Vsetín v boji o semifinále vyzve Přerov

Valaši poslední zápas odehráli v pátek, kdy nestačili na Prostějov. Od úterý se chystali na nejdůležitější část sezony. Především precizovali prvky herního systému, kterým se prezentovali v základní části. Jak už to bývá, velkou pozornost dostaly speciální formace. „Vždy mají velký podíl na výsledku. V sezoně jsme dali 45 gólů z přesilovek, což je slušný výsledek. Když však přijdete s něčím novým, soupeř vás má už druhý zápas načtené. Čím dál více to směřuje k improvizaci, kluci musí soupeře překvapit atypickou věcí,“ líčí zkušený trenér.

Jeho mančaft během dosavadní sezony výrazně trápily zdravotní patálie, od suché přípravy pravidelně chybělo několik hráčů. „V kariéře jsem to nezažil,“ připouští.

„Mančaft ovšem před sezonou ode mě slyšel, že když přijdou tyto krizové situace, tak mě personálie moc nezajímají. Nárok na výsledek je za každé situace, někdo hraje víc, někdo míň. Odpovědnost poté přechází na jiné kluky. I v kritických chvílích jsme nahrávali body.“

Sportovní manažer Vsetína Radim Tesařík.
Tesařík potvrdil návraty dvou hráčů. Mluví o zraněních, Hrňovi i čtvrtfinále

Těžké okamžiky nastaly v prosinci a lednu, kdy tým přišlo o trio Daniels Berzinš, Adam Hořanský, Tomáš Jandus. „Jandus je po operaci kotníku, vrátit se už nestihne. Hořanský a Berzinš trénují jen s malým omezením. Klobouk dolů, jaké vyvinuli úsilí, aby týmu pomohli v play-off,“ prozradil v týdnu Weintritt, jemuž se do tréninku znovu zapojil i Lotyš Patriks Zabusovs.

Se dvěma navrátilci do sestavy budou Valaši bojovat o co nejlepší výsledek. Znovu za velké konkurence.

„Největším favoritem soutěže je Poruba, velmi dobře hraje Prostějov, se kterým má Poruba jako jediným týmem negativní bilanci. Výborně je na tom Třebíč, na poslední chvíli se do nejlepší šestky dostal Zlín. Jsou to mančafty, které budou předvádět velmi dobrý hokej,“ tuší Jiří Weintritt.