Členové disciplinární komise hokejového svazu totiž vydali rozhodnutí, podle kterého je konečný výsledek utkání Vsetín – Havířov 2:3, tedy stejný, jaký byl v době ukončení utkání na začátku třetí třetiny.

„Zatím jsme vyrozumění dostali pouze ústně, písemně by mělo dojít začátkem příštího týdne,“ potvrdil informaci jednatel vsetínského klubu Stanislav Pavelec. Pro Vsetín je to v každém případě nejhorší možná varianta. Zápas byl totiž ukončen kvůli ostrým výtržnostem fanoušků, kteří byli v sektoru příznivců hostí. Přesto za to bude platit domácí celek tím, že ztratí všechny body. A to se pochopitelně vsetínskému klubu pranic nelíbí. „Rozhodně s verdiktem nesouhlasíme a uděláme maximum proto, abychom s tím ještě něco udělali,“ zdůrazňuje Pavelec.

Podle něj klub počká, až Na Lapač dorazí oficiální písemné potvrzení. Pak se teprve bude řešit, jak se k tomu postaví. „Až přijde kompletní písemný verdikt, sedneme si nad to a důkladně to prostudujeme. Pak teprve uvidíme, co se s tím dá dělat a jaké vlastně jsou možnosti. Podle všeho ale můžu už teď říct, že budeme podávat odvolání. Stejně tak bych rád zopakoval a zdůraznil, že výtržnosti měli na svědomí fanoušci ze sektoru hostí a o tomto vypovídající důkazy jsme také na disciplinárku poslali,“ stojí si za svým šéf vsetínského klubu. Podle něj nemusíme chodit pro podobný příklad daleko. „Jen si vzpomeňme na nedávné fotbalové utkání Ostravy na Bohemians. Tam se děly podobné věci a ani tam jim pořadatelská služba nedovedla zabránit. To totiž prostě nejde,“ je přesvědčen Pavelec.