Dvacet let od zisku prvního titulu si v této sezoně připomíná hokejový Vsetín. Vrcholem bude exhibiční utkání týmů HC Dadák Vsetín – AC ZPS Zlín, které se hraje v neděli od 16 hodin na zimním stadionu Na Lapači a bude vzpomínkou na památné finále extraligy ze sezony 1994–1995.

Jak a kde vůbec vznikla myšlenka uspořádat takové vzpomínkové utkání dvou obrovských rivalů? „To je jednoduché. Loni v létě jsme dělali vzpomínkovou exhibici týmu ze sezony 93–94, který vybojoval postup do extraligy. Akce se setkala s velmi pozitivním ohlasem u fanoušků i hráčů, proto jsme se rozhodli u nás v klubu zapracovat na další akci," vysvětluje pozadí vzniku monstrózní vzpomínkové exhibice jednatel VHK Vsetín Daniel Tobola, jeden z hlavních organizátorů akce.

Práce na shánění hráčů započaly už několik měsíců před zápasem a nebylo to nic jednoduchého. „Pracovali jsme na tom už od léta. Postupně jsme obvolali všechny hráče z obou tehdejších týmů. Dostávali jsme vesměs kladné ohlasy a přísliby účasti. Takže teď, pár dní před akcí, se můžeme pochlubit, že sestavy budou až na pár výjimek skutečně téměř identické jako v sezoně 1994–95," pochvaluje si Tobola.

Zatímco loňské exhibice týmu z ročníku 93–94, který vybojoval extraligu, se účastnilo Na Lapači něco přes dva tisíce fanoušků, v neděli to bude zaručeně mnohem více. „Lidé se nás z vedení, trenérů i hráčů současného kádru už dlouho dopředu ptali na lístky a o zápas je velký zájem. Pár dní před zápasem bylo prodaných už přes tři tisíce vstupenek. Z toho máme velkou radost," říká Tobola. Podle něj může být na zimáku finálně klidně i ke čtyřem tisícům fanoušků, možná i více. Zda se podaří vyprodat Lapač, jehož oficiální maximální kapacita je těsně pod 5500 diváků, se uvidí až v neděli. Jedno je ale jisté. Fanoušci vzali vstupenky útokem. A to zřejmě i proto, že jsou na dnešní dobu za hodně dobrý peníz. Posuďte sami – lístek na sezení jen za 80 a lístek na stání dokonce pouze za 70 korun. „Už jsme slyšeli z vícero stran, že jsme mohli dát i vyšší cenu, třeba kolem stovky. Ale chtěli jsme stanovit lidovou cenu, aby přišlo co nejvíce lidí a všichni se pobavili," vysvětlil Daniel Tobola.

Vstupenky na exhibiční hokejové utkání HC Dadák Vsetín – AC ZPS Zlín budou ještě k dostání i v den utkání. Brány i pokladny stadionu Na Lapači ve Vsetíně se otevřou dvě hodiny před úvodním buly, tedy v neděli ve 14 hodin. K dispozici v pokladnách budou lístky na stání za 70 korun.