VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – KARVINÁ 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Proti jednomu z favoritů soutěže nepodali Bobři špatný výkon, ale něco málo tomu chybělo, především lepší proměňování šancí. Hosté se dostali do vedení v přesilovce pěti proti třem a od té doby Valaši jen dotahovali. Ve 34. minutě aktivní Martiník srovnal na 2:2 pak se dlouho noc gólově nedělo. Když už se pomalu schylovalo k prodloužení, hned dvakrát udeřil v závěru třetí části karvinský útočník Pavliš a rozhodl o bodovém exportu hostů. Bobři se tak prvních bodů sezony nedočkali ani na čtvrtý pokus. „Západu je škoda, dneska kluci proti kvalitnímu soupeři nehráli špatně. Ale chybělo prostě to zakončení. Šance jsme na to měli, jen v první třetině tam byly minimálně dvě dobré. Škoda, že jsme nedali první gól my," uvedl sportovní manažer Bobrů Petr Kovář.

Branky a nahrávky: 30. Coufal (Zábojník), 34. Ševčík (Martiník) – 9. Conratto (Krajíček, Kowalczyk), 30. Mareček, 56. Pavliš (Kowalczyk), 57. Pavliš (Conratto, Kowalczyk). Val. Meziříčí: Slovák – Heča, Mikel, Zábojník, Sadil, Vajda, Škurek – Ambruz, Bokroš, Mir. Varga, Coufal, Knebl, D. Varga, Martiník, Ševčík, Voznica, Šoula.

OPAVA – VHK VSETÍN 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Hokejisté Vsetína asi nebudou mít v současné době sever Moravy moc v lásce. O víkendu v minulém prohráli vysoko v Havířově (2:8) a tentokrát zase narazili v Opavě, kde nedali ani branku. Domácí dali klíčové branky v polovině zápasu, kdy odskočili v rozmezí tří minut z 1:0 na 3:0. Po dvou výhrách v úvodních dvou kolech tedy Valaši nyní dvakrát za sebou padli.

Branky a nahrávky: 11. Chalupa (Herman, Mlýnek), 26. Vítek (Polok, Tůma), 29. Polok (Tůma, Vítek), 50. Tichý (Kukol, Měch). Vsetín: Hromada – Tesařík, Vrba, Vodák, Ju. Tichý, Žabčík, Mečiar, Zúbek, Vaněk, Hruška, Mikšovský, Korčák, Dubec, Kubo, Podešva, Brezáni, Kajaba, Holík.

Další výsledky: Přerov – Frýdek-Místek 1:2, Poruba – Prostějov 0:2, Havířov – Nový Jičín 6:2.

1. Havířov 4 4 0 0 0 20:6 12
2. Karviná 4 3 0 0 1 19:15 9
3. Prostějov 4 3 0 0 1 18:16 9
4. Frýdek-Místek 4 2 1 0 1 13:12 8
5. Přerov 4 1 1 0 2 12:9 5
6. Vsetín 4 1 1 0 2 13:18 5
7. Opava 4 1 0 1 2 16:19 4
8. Nový Jičín 4 1 0 1 2 12:15 4