Zatímco úvod střetnutí patřil místní legendě Rostislavu Vlachovi, který vhodil slavnostní buly, následně byl u všeho podstatného Dostálek.

Nejprve už ve 4. minutě proměnil trestné střílení, za stavu 2:2 dorazil svůj nájezd a nastartoval natěšený Lapač k bouřlivým oslavám. Poté za vítězných chorálů publika pečetil výhru.

Chomutov v historicky prvním vzájemném utkání se však držel, jelikož v první třetině nejprve vyrovnal Tejnor, přesto spokojenější odcházeli do kabin domácí po vedoucím gólu Kucharczyka. Piráti však vyrovnali ve 46. minutě Suchým. Následně Vsetín přežil za stavu 2:2 dvouminutové oslabení tři na pět a následně udeřil Dostálek. Na 4:2 ještě zvýšil Volf a výsledek pečetil hrdina večera Dostálek.

„Ve slavnostním utkání k 80. narozeninám vsetínského hokeje jsme chtěli samozřejmě uspět. Bylo to upocené vítězství, schází nám lehkost, produktivita, nedáváme zatím tolik gólů, kolik bychom chtěli. I vzadu z přemíry snahy kolikrát uděláme nějaké chyby, zapomeneme za sebou hráče. Myslím si však, že se dnes ukázala naše velká bojovnost, kluci opravdu chtěli vyhrát. Klíčem bylo ubráněné oslabení tři proti pěti. Pak jsme v pokračujícím oslabení dali vítězný gól. Spadlo to z nás a věřím, že na toto vítězství navážeme ve čtvrtek proti Porubě," poznamenal trenér Vsetína Luboš Jenáček.

Trenér Pavel Hajný
Promarněná přesilovka. Valmez proti deseti ztratil náskok 2:0 a pouze remizoval

VSETÍN - CHOMUTOV 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Dostálek (TS), 17. Kucharczyk (Karafiát, Jeřábek), 50. Dostálek, 55. L. Volf, 60. Dostálek (Pechanec, Dudáš) – 13. Tejnor (Pařízek, Suchý), 46. Suchý (Llewellyn, Stloukal). Rozhodčí: Barek, Koziol – Lukš, Kráľ. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3420. Střely na branku: 41:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Slováček, Hryciow, Dudáš, Holomek, J. Drtina, Jeřábek, Ondračka – Jonák, Pechanec, Dostálek – D. Tůma, Rehuš, Procházka – Hořanský, Kucharczyk, L. Volf – Karafiát, Šilhavý, Vítek.

Piráti Chomutov: Pavlát – Žovinec, Pařízek, R. Havel, Tejnor, Štochl, Lang, D. Zeman – Stloukal, Pitule, Llewellyn – Klíma, Suchý, Chrpa – J. Svoboda, Jakub Veselý, Ma. Svoboda – Hrala, Tupý.