Vedení radnice se ale zavázalo, že v jednání bude pokračovat, halu chce získat bezplatně. „Podmínkou převodu zimního stadionu do majetku města je příspěvek na rekonstrukci sportovní haly Na Lapači ve výši 7,2 milionů korun a po dobu patnácti let smluvně potvrzený příspěvek na provoz sportovní haly ve výši šest set tisíc korun ročně upravený o inflaci,“ vysvětlila Věra Goldová, vedoucí odboru školství a kultury vsetínské radnice s tím, že takové podmínky zastupitelé odmítají především s ohledem na dezolátní stav stadionu. Ten byl vystavěn v sedmdesátých letech minulého století a od té doby se žádné zásadní rekonstrukce nedočkal.

Do opravy stadionu je proto nutné investovat nemalé peníze. „Jsem rozčarován. Povinností majitele nemovitosti je starat se o ni. A to, jak se společnost Zetex stará o zimní stadion, je trestuhodné,“ prohlásil například Jiří Haas.

Padají ale i ostřejší slova. „Ze strany majitele je to až vydírání. Podle mého názoru neumí Zetex s majetkem nakládat. I koruna, kterou bychom za to měli dát, je velká částka,“ prohlásil Dalibor Sedláček.

Jiní zastupitelé jsou ale o něco smířlivější. „Společnost Zetex evidentně počítala s tím, že kvůli extralize zaplatíme cokoliv. My jim ale musíme dát jednoznačný signál, že tento návrh odmítáme, ale jsme ochotni dál jednat,“ vyjádřil se zastupitel Jiří Čunek.

Rozhodnutí zastupitelů představitele Zetexu překvapilo.

Podle jednatele společnosti Josefa Goldefuse by město na stanovené podmínky přistoupilo, pokud by mělo o zimní stadion skutečně zájem. „Myslím, že si na to radnice netroufá. Podmínky převodu, tak jak jsou nastaveny, jsou podle našeho názoru ideální,“ doplnil Goldefus. Odmítl také, že by se společnost o majetek špatně starala.

„Snažíme se všemi způsoby ušetřit. Jen instalací nového osvětlení ve sportovní hale na Lapači bychom měli snížit náklady na energii o osmačtyřicet procent,“ vypočítal. Podle něj sportovní halu využívají dva až tři tisíce obyvatel Vsetína. „Neděláme nic špatného. Chtěli jsme pouze příspěvek na rekonstrukci haly, která bude zase sloužit lidem, ne našim soukromým záměrům,“ uzavřel Goldefus.