Valaši nakonec udolali Severočechy až po samostatných nájezdech, vítězný gól vstřelil ve druhé sérii Branislav Rehuš. Valaši i přes sedmý triumf v nadstavbové části klesli za Přerov na třetí místo tabulky. Moravské rivaly však dělí pouze skóre.

„Mužstvo ukázalo charakter, když otočilo nepříznivý stav utkání z 0:2 na 3:2. Ve třetí třetině jsme byli jasně lepší, měli jsme vstřelit víc branek. Vzhledem k počtu šancí jsme utkání měli vyhrát za tři body,“ míní domácí trenér Jiří Dopita, kterého i přes ztrátu bodu těšila hra v početní výhodě.

„Jsme rádi, že jsme se konečně prosadili v přesilovkách, měli jsme v nich více střel. Nehráli jsme je špatně. Věříme, že to bude takto pokračovat i nadále,“ přeje si olympijský vítěz z Nagana.

Hosté z Litoměřic odjížděli na druhý konec republiky v dobré náladě. Těžkou šichtu zvládli, navíc protivníkovi sebral bod.

„Hraje se nám tady velice těžko. Domácí mají silný, vyspělý tým. Navíc jsme u tamních lidí hodně populární, mají nás rádi a fandí nám,“ říká ironicky kouč Stadionu David Bruk, který byl spokojený nejen s výsledek, ale i předvedenou hrou.

„Procházíme obměnou týmu, kdy se nám nevrátili kluci po mistrovství světa dvacetiletých. Musíme mužstvo doplňovat. Proto nám nějaké věci nám váznou, což bylo vidět,“ pronesl Bruk.

Hokejisté Vsetína. Ilustrační foto
Výtečný brankář Bláha vychytal Přerov. Vsetín je opět druhý

Hosté si nepomohli přesilovou hrou, naopak v oslabení třikrát inkasovali. „Soupeř v nich byl lepší,“ uznal litoměřický trenér, který závěrem vyzdvihl výkon brankáře Berana. „Má na získaném bodu obrovský podíl,“ připomíná Bruk.

Valaši do utkání vstoupili ve značně oslabené sestavě, zato velmi aktivně a v úvodní části měli herně navrch, jenže Litoměřice předvedly mimořádnou efektivitu, když stoprocentně ztrestaly dvě hrubé chyby v domácí defenzivě.

Nejprve se prosadil Voženílek, když nadvakrát procpal kotouč za Bláhu. Poté šli Severočeši zásluhou Jánského do dvoubrankového trháku.

Vsetín vrátil do hry Teper, který parádní ranou zužitkoval přesilovou hru. I prostřední dějství přineslo poměrně svižný hokej a několik šancí. Vsetínskou obranu zlobil zejména Jícha, jenž se dokázal dostat do slibných příležitostí, ale na pozorného gólmana Bláhu si nepřišel. Na druhé straně pak s hostujícím brankářem Beranem často sváděl střelecký souboj Tůma.

Ve 38. minutě se chytrou tečí prosadil Březina a bylo to 2:2. Valaši na přelomu druhé a třetí třetiny přečkali dvojnásobné oslabení a v závěrečné části výsledek zaslouženě otočili. Obrat završil deset minut přede koncem Kucharczyk.

Domácí tým nakonec připravila o tři body vlastní nedisciplinovanost, když v krátkém sledu museli čelit dvěma po sobě jdoucími oslabením. Litoměřice sice přesilovou hru nevyužily, ale následný nápor jim přinesl vyrovnávací branku. Zápas do prodloužení poslal Helt.

Vsetín v závěru základní hrací doby sahal po výhře. Vynutil si přesilovou hru, ale defenziva Severočechů v čele s výtečným Beranem odolala.

Rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy. Zatímco Valaši skórovali hned třikrát, hosté uspěli proti Bláhovi pouze jednou.

Vsetínské hokejisty v týdnu čekají další dva duely. Už ve středu se představí na ledě Chomutova, v sobotu pak doma hostí pražskou Slavii.

Vsetínští hokejisté v posledním zápase letošního roku podlehli lídrovi z Českých Budějovic 2:5 a v tabulce Chance ligy klesli za Přerov na čtvrté místo
Vsetín dlouho trápil lídra, po prohře v Budějovicích je čtvrtý

Chance liga, skupina o pořadí v play-off, 8. kolo -

VHK ROBE VSETÍN - LITOMĚŘICE 4:3 PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Teper (Kucharczyk, Dostálek), 38. Březina (Pechanec, J. Drtina), 50. Kucharczyk (Karafiát, Dostálek), rozh. náj. Kucharczyk – 6. Voženílek (Klejna), 11. Jánský (Helt, Klejna), 58. Helt (Jebavý). Rozhodčí: Pavlovič, Barek – Novák, Hanzlík.  Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2470. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2, 3:3.

Vsetín: Bláha – Slováček, Teper, Hryciow, Ondračka, J. Drtina, Jeřábek, Pernický – Karafiát, Kucharczyk, Dostálek – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Gorčík – L. Volf, Šilhavý, Vítek.

Litoměřice: A. Beran – Marcel, Walter, Jebavý, Klejna, L. Doudera, Bártek – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Korkiakoski, Zygmunt, Kangas – Helt, M. Havelka, Jánský – Bernat, Přikryl, Kropáček.

Další výsledky: Havířov – České Budějovice 2:5, Poruba – Přerov 1:2, Slavia – Chomutov 1:3.

Skupina o účast v předkole: Benátky nad Jizerou – Třebíč 2:6, Kadaň – Jihlava 3:2 po nájezdech, Sokolov – Prostějov 2:4.

1. Č. Budějovice 37 31 0 3 3 168:80 96

2. Přerov 38 19 5 11 3 101:79 70

3. ROBE Vsetín 38 19 5 11 3 120:99 70

4. Chomutov 38 21 2 13 2 123:98 69

5. Litoměřice 37 18 3 10 6 133:110 66

6. Havířov 38 20 1 15 2 99:89 64

7. Slavia Praha 38 17 4 16 1 105:104 60

8. Poruba 38 18 2 18 0 118:111 58