Vsetín – Kladno 6:1 (2:1,3:0,1:0)

Zápas začal pro Vsetín šokem. V 17. sekundě se prosadil po vyhraném vhazování Vampoly Nash. Domácí si postupně vytvořili tlak a do konce první třetiny vývoj zápasu otočili. Nejprve si na propadlý puk počkal Kucharczyk a po úniku se přesnou střelou prosadil Rob.

V úvodu druhé třetiny využil Vsetín přesilovku a odskočil na rozdíl dvou branek. Rob našel mezi kruhy Tepera a ten si věděl rady. Kladno bylo často vylučováno. Vsetín přesilovky nevyužíval, ale když jedna z nich skončila, vyslal obránce Rudl do úniku kanonýra Roba a ten volil nekompromisní zakončení na 4:1. Hned o minutu později vyšachoval Vsetín hostující obranu a Pitule pohodlně zvýšil na 5:1.

Jaromíra Jágra poznal zblízka na ledě při tréninku během svého kladenského angažmá. Jako soupeře zase v dresu Plzně. Plekancovi se postavil hned dvakrát.
Pitule: Hrát proti Jágrovi i Plekancovi? To je kolotoč

Kladno nedalo trestné střílení a v poslední třetin inkasovalo ještě pošesté z hole Kopty. Byl to vynikající výkon domácích a zasloužené vysoké vítězství.

„Zhodnotit utkání je dnes jednoduché, 6:1 proti Kladnu o druhou příčku za 3 body. Samozřejmě jsme spokojeni. Dali jsme i nějaké pěkné branky a zápas se lidem musel líbit. Poprvé v sezóně přes 5000 lidí, takže pro nás super zápas za 3 body. Klukům je potřeba poděkovat. Samozřejmě nesmím zapomenout na výborného Janka (Jan Šelepněv) v bráně. Společně jsme to zvládli a těšíme se na další zápasy,“ zhodnotil utkání vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Hokejisté Vsetína. Ilustrační foto.
Vsetín si dojel do Kadaně pro povinnou výhru

Branky a nahrávky: 10. Kucharczyk (Slováček, Rác), 17. Rob, 25. Teper (Rob, Pechanec), 32. Rob (Rudl), 33. Pitule (Kopta, Theoret), 43. Kopta (Pechanec, Frolo) – 1. Nash (Vampola).
Rozhodčí: Přikryl, Kopeček – Lukš, Novák. Diváci: 5065.

Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Hryciow, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Rudl – Vávra, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Karafiát, Šilhavý, Vítek. Trenéři Dopita a Jenáček.
Kladno: Cikánek (40. Brízgala) – Nash, Lakos, P. Hořava, Veber, Kehar, J. Říha – J. Strnad, Vampola, Svedlund – Zikmund, Machač, Melka – Redlich, T. Kaut, Kružík – Š. Bláha, Vildumetz, Jelínek. Trenér Lidický.

Ostatní výsledky: Slavia Praha – České Budějovice 3:2, Benátky nad Jizerou – Kadaň 4:2, Frýdek – Místek – Ústí nad Labem 4:0, Litoměřice – Třebíč 4:2, Poruba – Havířov 2:1 s. n., Jihlava – Prostějov 2:3.