VSETÍN – JIHLAVA 9:2 (2:0, 3:0, 4:2)

Hosté přijeli s visačkou týmu, který vyhrál devět utkání v řadě. Na Vsetíně však tvrdě narazili.

První třetina patřila jednoznačně domácím, kterým se podařilo již v 5. minutě jít do vedení zásluhou povedené teče Karafiáta.

Dukla si hned vzápětí zahrála přesilovou hru a dostala tak šanci se stavem utkání rychle něco udělat. Hráčům Jihlavy však chyběla větší přesnost a možná i důraznost v zakončení.

Všechny náznaky střel končily na mantinelu, nebo neměly dostatečnou razanci, aby ohrozily Gábu v bráně. Naopak Vsetín přidal Jonákem druhou branku.

Také ve druhé třetině ukázali domácí, že mají dnes jednoznačně navrch. Rány Frola, Tepera a Pechance si našly svůj cíl a Valaši díky nim po druhé třetině vedli již o pět branek.

Dukla se kromě ojedinělých akcí do šancí příliš nedostávala. V poslední třetině se s brankami roztrhl největší pytel a neškodná Jihlava byla ráda, že alespoň dvakrát prosadila a nedovezla si z Lapače potupnou desítku.

„Dnes se vše sešlo. Jihlava přijela jako vedoucí tým tabulky, kdy devětkrát zvítězila za tři body, takže měla perfektní sérii. My jsme šli do utkání s velkou pokorou. S tím, že soupeř je výborný a má formu. Ale myslím si, že jsme předvedli výborný, ne-li nejlepší výkon sezóny, a že jsme od začátku byli takoví hladoví a výborně bruslili. Hráli jsme týmově a to se ukázalo jako klíčové. Myslím, že dnes můžeme kluky, počínaje gólmanem Gábičem (David Gába), pochválit, protože si myslím, že podali perfektní výkon a věřím, že na ten výkon navážeme i v pondělí na Slávii,“ řekl trenér Vsetína Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 5. Karafiát (Březina, Holomek), 12. Jonák (Rob, Teper), 25. Frolo (Rác, Pitule), 28. Teper (Slováček, Šilhavý), 32. Pechanec (Rob, Holomek), 47. Pechanec, 50. Kucharczyk (Březina), 56. Jonák (Rob), 59. Rob (Pechanec) – 53. Harkabus (Skořepa, Kajínek), 60. Werbik. Rozhodčí: Barek, Veselý – Novák, Pechánek. Vyloučení: 10:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4050.

Vsetín: Gába – Frolo, Hryciow, Teper, Slováček, Holomek, Mikuš – Hořanský, Pitule, Rác – Rob, Pechanec, Jonák – Karafiát, Kucharczyk, Březina – Vítek, Šilhavý, Jindra. Trenéři Dopita a Jenáček.
Jihlava: Lundström (21. Brož) – J. Pohl, Půža, Kajínek, Mareš, Štindl, Vála – Anděl, Skořepa, Pekr – Jiránek, Zeman, Harkabus – Popelka, Werbik, Dostálek – T. Havránek, Osmík, Hrníčko. Trenér Vlk.

Další výsledky 27. kola: Ústí nad Labem – Kadaň 5:1, Poruba – Slavia Praha 5:1, Frýdek – Místek – Přerov 3:1, Litoměřice – České Budějovice 1:2 p. p., Třebíč – Prostějov 3:4, Havířov – Kladno 1:3.

1. Jihlava 26 16 2 2 6 95:57 54
2. Č. Budějovice 25 14 2 2 7 79:60 48
3. Vsetín 24 12 4 2 6 92:67 46
4. Prostějov 25 14 1 2 8 97:81 46
5. Kladno 25 12 3 3 7 84:59 45
6. Přerov 26 13 1 2 10 72:67 43
7. Havířov 26 12 3 0 11 74:69 42
8. Litoměřice 25 11 3 1 10 77:69 40