„Je to pro nás obrovské zklamání. Chtěli jsme napravit velmi špatný až tragický výkon ze Šumperku. Výkonem a nasazením se nám to podařilo. Hokej se však hraje na góly,“ pronesl asistent hlavního trenéra Vsetína Luboš Jenáček.

Domácí proti 3. týmu tabulky nezachytili začátek, i vinou obdržené branky z oslabení po necelých 5 minutách prohrávali o dva góly. „Bohužel velmi rychle to bylo 0:2. Poté jsme to doháněli, vyrovnali jsme na 2:2,“ těšilo Jenáčka.

Jan Srdínko
Inkasovali jsme po hloupých individuálních chybách, čertí se Srdínko

Valaši se zpátky do zápasu dokázali dostat zásluhou výborné individuální akce Štacha, ve 36. minutě razantní střelou domácí rozradostnil Pechanec.

Radost Valachů trvala necelou minutu. „Udělali jsme chybu, když nám ujel hráč a dostali gól na 2:3. Zase jsme se snažili srovnat,“ připomněl kouč domácích téměř minutu a půl dlouhou nevyužitou přesilovku pět na tři.

V závěru zápasu domácí hráli bez brankáře. Jelikož Hozák byl v útočném pásmu faulovaný, bylo to posouzeno jako technický gól.

„Bohužel jsme ve třetí třetině udělali hloupý faul, dostali pětiminutový trest a soupeř si to už pohlídal. Jsme velmi zklamaní,“ smutnil Luboš Jenáček.

Svěřenci Jana Srdínka další zápas sehrají v pondělí. Na ledě sobotního soupeře je od 16.00 hodin bude čekat odveta.

Jan Kloz od letního příchodu do Vsetína odehrál 16 zápasů, ve kterých nasbíral 8 kanadských bodů za 7 branek a 1 asistenci. Společně s dalšími pěti spoluhráči nevynechal jediný dosavadní zápas v letošním ročníku Chance ligy.
Vsetín se dohodl na výměně s Havířovem. Odchází Kloz

Chance liga, 19. kolo

VHK Robe Vsetín – HC Stadion Vrchlabí 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Štach (Březina, Pechanec), 36. Pechanec (Štach, Kudělka) – 4. Heřman (Zeman), 5. Urban (Bučko), 37. Hozák (Linhart), 60. Hozák.

Střely na branku: 40:28.  Vyloučení: 4:9, navíc Štach 5+OK - Hozák 10 min. OT. Využití: 0:1. Rozhodčí: Barek, Pilný – Novák, Bohuněk. Bez diváků.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Smetana, Ondračka, Bartko, Hryciow, Štach, Kudělka, Jenáček – Gorčík, Pechanec, Březina – Vítek, Šilhavý, Hořanský – Klímek, Kucharczyk, Půček – A. Zeman, Babka, L. Bednář.

HC Stadion Vrchlabí: Štěpánek – Linhart, Oliva, Kajínek, Niko, Jirků, Bučko, J. Moník – Heřman, Chrtek, Nouza – Machač, M. Kratochvil, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Matýs, Chalupa.