„Po první třetině to mělo být tak 4:0, po druhé možná i 6:0. Bohužel to bylo jen 2:0. Závěr byl už ve stresu. Naštěstí jsme ho zvládli, navíc za tři body. Máme tak dobrý výsledek,“ ohlédl se asistent trenéra Valachů Radim Kucharczyk za hubenou výhrou.

Stejně jako v týdnu proti Přerovu, tak rovněž proti Třebíči zaznamenali parádní nástup do utkání, tentokrát v čase 4:39 po gólech Hořanského a Štefky vedli 2:0.

Třebíč reagovala oddechovým časem, ani to příliš nepomohlo, v prvním dějství se do solidních šancí dostal Berzinš, Němec či Rob. Nikdo z nich ale neuspěl.

Hokejisté Přerova (ve žlutém) proti VHK Robe Vsetín (1:4).
Podívejte se: Rychlý start, 31 zásahů Sachra. Vsetín v derby přehrál Přerov

Hosté do další fáze vstoupili aktivně, Sachr ale svoji klec zavřel. Na druhé straně pokračovala slabá efektivita, znovu u toho byl Rob, Bláha či Štefka.

Třebíč ve 49. minutě trestala, snížila na rozdíl jediné branky. Při závěrečném tlaku ale neuspěla, vsetínští tak domácí vítězství urvali.

Valaši ve středu od 18.00 hodin zajíždí na led předposlední Slavie.

Chance liga, 24. kolo

Vsetín – Třebíč 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Hořanský (Voženílek, Štefka), 5. Štefka (Voženílek, Sachr) – 49. Dočekal (Bořuta, Bittner). Střely na branku: 31:29. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 2 090.

Vsetín: Sachr – Voženílek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Smetana (A), Říha, Hryciow – Jonák (C), Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – Půček, Lichanec, Klhůfek – Hořanský, Štefka, Š. Bláha.

Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Poizl, Furch, Kříž – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Holec, Vodný (A), Mat. Novák – Meluzín, D. Michálek, Krliš – Michalčuk, Šilhavý, Svoboda.