V 5. minutě zápasu mohl Vsetín inkasovat při vlastní přesilovce, ale Pekr s Andělem chybu hostů nepotrestali. V 7. minutě měl první tutovku Vsetína Šilhavý, ale do vedení šli Valaši až v 9. minutě, kdy se ve skrumáži nejlépe orientoval Kopta.

V 10. minutě bylo rychle srovnáno, když si branku Hlinky z ostrého úhlu rozhodně nedá za rámeček hostující brankář Šelepněv. Přesně v čase 15:00 vyhrál Kucharczyk buly pro Hryciowa, který využil špatného výhledu jihlavského brankáře a Vsetín znovu vedl. Po 48 sekundách druhé třetiny vedli hosté dokonce o dvě branky, když ve vlastním oslabení hrubku Čachotského potrestal Slováček.

Jihlava následně vyvinula velký tlak, vsetínští trenéři se ho snažili přerušit oddechovým časem. Kýženého snížení se vedoucí celek soutěže dočkal v 38. minutě, kdy se z dorážky prosadil Pekr. V poslední třetině domácí z dobrých možností míjeli branku, jednou nastřelili tyčku. Vsetín velmi cenné vítězství uhájil.

„Určitě jsme spokojení. Chtěli jsme odčinit domácí porážku s Benátkami, kdy jsme podali špatný výkon a hlavou jsme byli asi ještě na Vánocích. Chtěli jsme tady podat dobrý výkon a ten se soupeřem roste. První třetina od nás byla aktivní a dobrá. Pak jsme se jakoby zatáhli a začali jsme bránit výsledek. Velkou bojovnosti, byť kolikrát se štěstím, se nám to podařilo,“ řekl k utkání trenér Vsetína Luboš Jenáček.

Pozitivně hodnotil povedený duel také kapitán Valachů Ondřej Holomek.

„Ačkoli jsme možná po předchozím utkání doma s Benátkami nebyli favority, ukázali jsme, že vyhrávat umíme nejen na Lapači. Vezeme tři body a jsme spokojení,“ prohlásil hostující útočník.

Vsetín chce výhru z Jihlavy už v pondělí potvrdit doma proti pražské Slavii. „Soupeř hraje spíš silový hokej, ale máme co odčiňovat a nesmíme řešit kdo jak hraje a jak je silný. Doma nesmíme dávat šanci nikomu,“ dodává Holomek.

Hokejisté Valašského Meziříčí. Ilustrační foto.
Bobři zničili šesti góly Pelhřimov a jsou druzí

Jihlava – Vsetín 2:3 (1:2,1:1,0:0)

Branky a nahrávky: 10. Hlinka (Werbik, Mareš), 38. Pekr (Anděl, Skořepa) – 9. Kopta (Pitule, Frolo), 15. Hryciow (Kucharczyk), 21. Slováček. Rozhodčí: Dědek, Ondráček – Zedník, Komínek. Vyloučení: 2:5, navíc Rác (Vsetín) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2705. Střely na branku: 47:20. Zblokované střely: 6:4. Vhazování: 42:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

Jihlava: Lundström – J. Pohl, J. Holý, Štebih, Půža, Štindl, Mareš – Anděl, Skořepa, Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Harkabus, M. Hlinka, Werbik – Hrníčko, Osmík, T. Havránek. Trenér Vlk.

Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Hryciow, Slováček, Teper, Frolo, Holomek, Jenáček – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Vávra, Šilhavý, Vítek. Trenéři Dopita a Jenáček.
Ostatní výsledky: Slavia Praha – Poruba 4:5, Kladno – Havířov 3:4, Přerov – Frýdek – Místek 3:4 p. p., Prostějov – Třebíč 2:1 s. n., Kadaň – Ústí nad Labem 3:6.

1. Jihlava 24 4 0 3 8 142:85 83
2. Vsetín 20 5 0 2 11 140:107 72
3. Kladno 20 4 0 3 12 136:99 71
4. Č.Budějovice 20 4 0 2 12 123:92 70
5. Prostějov 19 4 0 2 14 146:126 67
6. Havířov 20 3 0 0 17 120:97 66
7. Přerov 18 1 0 4 15 107:100 60
8. Slavia 17 0 0 8 14 116:127 59