Vsetín – Přerov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

V první části zahrozili výrazně jen hosté, když domácí brankář Šelepněv vychytal nájezd Kratochvíla. Jinak úvodní část toho moc zajímavého nepřinesla. První šanci Vsetína měl Jonák až ve 24. minutě. Svoji možnost nevyužil a na druhé straně se po propadnutí ve středním pásmu ze strany domácích prosadil Hejcman.

Vsetín srovnal těsně po polovině zápasu, kdy za Klimešovými zády skončilo nahození obránce Frola. Vzácně vyrovnaný zápas rozhodli domácí ve třetí třetině. Po 35 sekundách se z mezikruží trefil Rác a Vsetín byl na koni.

Další nájezdy neproměnili Jonák, Karafiát a Slováček. Hosté se nedostali ani k závěrečné power-play, navíc je v poslední minutě potrestal třetí brankou Jonák.

„Bylo to vydřené vítězství. Hodně si ho ceníme, protože Přerov je náš tradiční a těžký soupeř. Navíc jsme dostali první branku a proti nim se to těžko otáčí. My jsme to však bojovným výkonem dokázali, jsme rádi za tři body a pojedeme s čistou hlavou k dalšímu zápasu do Českých Budějovic,“ řekl trenér Vsetína Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 31. Frolo (Rác), 41. Rác (Karafiát), 60. Jonák (Pitule) – 25. Hejcman (Čáp). Rozhodčí: Čech, Koziol – Gančarčík, Konvička. Diváci: 2680.

Vsetín: Šelepněv – Frolo, Hryciow, Teper, Slováček, Mikuš, Holomek, Jenáček – Rác, Pitule, Karafiát – Jonák, Rob, Vávra – Březina, Kucharczyk, Kopta – Klímek, Vítek, Šilhavý. Trenéři: Dopita a Jenáček.

Přerov: Klimeš – Čáp, Pala, M. Novotný, Zbořil, R. Černý, Malina, M. Pohl – T. Doležal, T. Sýkora, Rachůnek – Sikora, Pšurný, M. Kratochvíl – Milan Procházka, Hejcman, Navrátil – Mašín, Moučka, Š. Kratochvíl. Trenér: Přecechtěl.

Další výsledky: Benátky nad Jizerou – Slavia Praha 6:3, Třebíč – Kladno 1:2, Frýdek – Místek – Prostějov 7:2, Litoměřice – Kadaň 3:0, Poruba – České Budějovice 3:1, Ústí nad Labem – Havířov 1:4.

1. Jihlava 27 16 3 2 6 98:59 56
2. Kladno 27 13 4 3 7 89:62 50
3. Vsetín 26 13 4 2 7 98:75 49
4. Č. Budějovice 27 14 2 2 9 83:67 48
5. Prostějov 27 14 2 2 9 103:91 48
6. Havířov 27 13 3 0 11 78:70 45
7. Litoměřice 27 12 3 2 10 83:73 44
8. Přerov 28 13 1 2 12 76:75 43