Vsetín – Prostějov 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Favorizovaný Vsetín šel do vedení již v 5. minutě, kdy si od mantinelu vybruslil do šance Kopta a zakončil svoji individuální akci krásnou kličkou na brankáře Neužila.

Několik slibných možností Prostějova pochytal jistý Gába a domácí udeřili v poslední minutě první části hry. Rác hledal při přesilovce lépe postaveného spoluhráče, ale hostující obránce si puk srazil sám do branky.

Ve 22. minutě vedli domácí již o tři branky, když Jonák našel nezištně zpoza branky kanonýra Roba a ten se v těchto situacích nemýlí. Prostějov se dostal do hry ve 35. minutě, kdy hosté totálně vyšachovali vsetínskou obranu a Račuk zakončoval pohodlně do prázdné branky.

Ve 45. minutě měl Prostějov dvě obrovské šance, jak utkání zdramatizovat, ale domácí brankář Gába čaroval. Definitivní klid na vsetínské hokejky přinesla 57. minuta, kdy Pitule vymíchal hostujícího brankáře a uzavřel střelecký účet zápasu.

„Po hektickém utkání s Budějovicemi jsme se pomaleji rozehřívali a než jsme rozjezdili nohy, tak to nebylo ono. Naštěstí jsme v první třetině dali dva góly, které nám určitě hodně pomohly a druhou třetinu jsme odehráli dobře,“ zhodnotil včerejší duel trenér Vsetína Luboš Jenáček. Hotovo ale zdaleka nebylo.

„V poslední třetině nás Prostějov zatlačil a měl několik možností zdramatizovat zápas. Naštěstí podal David Gába výborný výkon a hodně nám pomohl k tříbodovému vítězství,“ vyzdvihl Jenáček práce spolehlivého gólmana.

Ve středu hrají Valaši v Kadani. „Teď jdou utkání v rychlém sledu a je těžké podávat každý zápas vyrovnané výkony, takže jsme rádi hlavně za ty tři body,“ dodal Jenáček.

Branky a nahrávky: 5. Kopta, 20. Rác (Mikuš, Theoret), 22. Rob (Jonák, Pechanec), 57. Pitule – 35. Račuk (Žálčík, Mikliš). Rozhodčí: Doležal, Dědek – Měkýš, Coubal. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2510. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Vsetín: Gába – Mikuš, Hryciow, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Vávra, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Klímek, Šilhavý, Vítek. Trenéři Dopita a Jenáček.

Prostějov: Neužil – Žovinec, Mikliš, Čáp, D. Kolář, Havlík, Husa, Bažant, P. Krejčí – Starý, Račuk, Žálčík – Venkrbec, Prokeš, Nouza – L. Luňák, V. Meidl, Dvořáček – Matýs, Krejčiřík. Trenér Vykoukal.

Ostatní výsledky: Jihlava – Přerov 1:0, Benátky nad Jizerou – České Budějovice 2:3, Třebíč – Ústí nad Labem 3:2 p. p., Poruba – Kadaň 8:1, Frýdek – Místek – Kladno 5:1, Litoměřice – Havířov 5:1.

1. Jihlava 26 5 0 3 8 148:86 91
2. Vsetín 23 6 0 2 11 154:114 83
3. Kladno 23 4 0 3 13 149:110 80
4. Č.Budějovice 22 4 0 2 14 133:104 76
5. Havířov 21 3 0 0 19 132:108 69
6. Prostějov 19 5 0 2 16 151:137 69
7. Litoměřice 19 4 0 2 16 128:117 67
8. Třebíč 15 8 0 4 16 125:117 65