Vsetín vstoupil do play-off čtyřgólovou porážkou

Žádné překvapení se na úvod čtvrtfinále play-off první hokejové ligy nekonalo. Hokejisté Vsetína jako osmý celek po základní části jasně prohráli první zápas série na ledě Karlových Varů.

27.2.2018

Hokejisté VHK ROBE Vsetín. Ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Pořízek

KARLOVY VARY – VSETÍN 5:1 (1:0,3:1,1:0)

Na konci 5. minuty mohl jít Vsetín do vedení, ale Kopat zblízka minul. Ve 14. minutě udeřili z nenápadné akce domácí a šli do vedení Osmíkem. Těsně před koncem první třetiny neuspěl v obrovské šanci na vyrovnání vsetínský Karafiát. Po 48 sekundách druhé třetiny navýšily Vary náskok na dvě branky. Plutnar našel ideálně Fleka a tomu jen stačilo nastavit hokejku do dráhy kotouče.

Ve 27. minutě se konečně dočkal také Vsetín, když po skrumáži před domácí brankou skóroval obránce Teper. Horčička pak čaroval proti Gorčíkovi, ale na přesilovkovou trefu Podlipnika už byl krátký. Karafiát na druhé straně trefil jen tyčku, a tak bohužel pro Vsetín kontaktní branka nepřišla.

Naopak na druhé straně využil další přesilovku Vrdlovec a za stavu 4:1 byl zápas po dvou třetinách prakticky rozhodnutý. Navíc v poslední třetině se po krásné akci Vrdlovce trefil podruhé Osmík. Do konce utkání mohl dát šestou branku favorita Rachůnek a druhou Vsetína v oslabení ujíždějící Březina, ale skóre se již neměnilo.

„Zápas rozhodla lepší efektivita Varů v zakončení. Ve hře to bylo vyrovnané, ale na jednu branku nemůžeme vyhrát. Musíme se do druhého zápasu vyvarovat zbytečných faulů. Některé byly přísně posouzeny, ale některými jsme soupeři darovali přesilové hry. Ve druhém zápase musíme být produktivnější a trpělivější v zakončení,“ řekl vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 14. Osmík (Vrdlovec, Sičák), 21. Flek (Plutnar), 29. Podlipnik (O. Beránek, Vrdlovec), 36. Vrdlovec (Kohout, Kverka), 46. Osmík (Vrdlovec, Kovačevič) – 27. Teper (Protasenja). Rozhodčí: Jan Doležal, Martin Grech – Ladislav Lučan, Roman Zídek. Diváci: 2786. Stav série 1:0.

Karlovy Vary: F. Novotný – Sičák, Šenkeřík, M. Rohan, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, Bernáth – T. Rachůnek, Balán, Flek – O. Beránek, Kverka, Kohout – Tuominen, Skuhravý, Gorčík – Osmík, Vrdlovec, Gríger. Trenér: Pešout.

Vsetín: Horčička – Teper, Dundáček, Slováček, Janáček, Frolo, Holomek, D. Krenželok – Vávra, Podešva, Šilhavý – Březina, Kucharczyk, Protasenja – P. Beránek, Kopta, Markovič – Kajaba, Karafiát, Vítek. Trenéři: Dopita a Jenáček.

Ostatní výsledky: České Budějovice – Havířov 5:0 (stav série 1:0), Kladno – Prostějov 4:2 (stav série 1:0) a Slavia Praha – Přerov 2:1 p. p.

Autor: Martin Němec

27.2.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 24 000 Kč Svářeči Svářeči elektrickým obloukem + plynem. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SVÁŘEČI ELEKTRICKÝM OBLOUKEM + plynem, Vzdělání strojírenského zaměření, znalost svařování el.obloukem, znalost svařování plynem, čtení technické dokumentace, První kontakt: 571492353, e-mail: helena.uhrikova@inpo-cz.cz, ov. 5.12.. Pracoviště: Inpo, spol. s r.o. 01, 756 22 Hošťálková u Vsetína. Informace: Helena Uhříková, +420 571 492 353. Výroba - Obsluha strojů a zařízení na výrobu střeliva a 95 Kč Obsluha strojů a zařízení na výrobu střeliva a výbušnin Strojírenský/á a výbušinářský/á dělník/ce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 95 kč, mzda max. 103 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Očekáváme:, •SOU nebo SŠ jakéhokoli zaměření, •základní znalost práce na PC, •manuální zručnost, pečlivost, trpělivost, •chuť, ochotu a schopnost učit se novým věcem, •zodpovědnost, samostatnost, flexibilitu, Práce je svým charakterem vhodnější spíše pro ženy., Náplň práce:, •obsluha výrobních linek, •směnný provoz, noční práce, •balení a kontrola hotových výrobků, ov. 3.12.. Pracoviště: Kayaku safety systems europe a.s. 01, Jasenice, č.p. 713, 755 01 Vsetín 1. Informace: Ivana Drlíková, +420 734 646 103. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 23 900 Kč Mechanici a opraváři průmyslových strojů a zařízení Seřizovači automatického vstřikolisu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, -příprava, seřízení a uvolnění strojů pro výrobu, -kontrola kusů po seřízení a během výroby, -odstraňování drobných závad stroje, Požadavky:, -praxe v seřizování vstřikolisů /ferromatik,arburg/, -ÚSO/SŠ vzdělání technického směru, -mechanik,seřizovař výhodou. Pracoviště: Hirschmann czech s.r.o., Bobrky, č.p. 737, 755 01 Vsetín 1. Informace: Barbora Kokošková, +420 571 878 058. Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 17 000 Kč Ošetřovatelé v oblasti ambulantních a terénních služeb a domácí péče Pečovatelé v terénní pečovatelské a odlehčovací službě. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PEČOVATELÉ V TERÉNNÍ PEČOVATELSKÉ A ODLEHČOVACÍ SLUŽBĚ, Požadujeme: min. vyučen (SOU ev. SŠ), řidičský průkaz B, aktivní řidič, znalost práce na PC, zájem o práci s cílovou skupinou, empatický přístup ke klientům, zodpovědnost, aktivní a svědomitý přístup k řešení pracovních úkolů. Výhodou absolvent akreditovaného kurzu "Pracovník v sociálních službách", praxe v sociálních službách nejlépe se seniory nebo osobami se zdravotním postižením., Náplň práce: Rozšiřujeme služby, proto hledáme pracovníky, kteří budou poskytovat služby seniorům, lidem se zdravotním postižením a osobám v závěru života v domácnostech - jde o pomoc při osobní hygieně, při chystání jídla a úklidech, zajištění nákupů…, Nabízíme: smysluplná práce na hlavní pracovní poměr, smlouva na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou, nástupní mzda 17 000 Kč, po zapracování až 21 000, stravenky, týden dovolené navíc, teambulding, První kontakt: Ing. Karla Daňová, Diakonie ČCE středisko ve Valašském Meziříčí , Žerotínova 319, 757 01 Valašské Meziříčí, telefonicky v době 9:00 h - 14:00 h. na čísle: 739 324 817, emailem na: danova@diakonievm.cz, Výběrové řízení: , 1. kolo - zaslání životopisu spolu s motivačním dopisem mailem na: danova@diakonievm.cz co nejdříve, nejpozději však do 17. 12. 2018 do 12 hodin, 2. kolo - vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru. Pracoviště: Diakonie čce - středisko ve valašském meziříčí 01, Žerotínova, č.p. 319, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Karla Daňová, +420 739 324 817.

Házenkáři Zubří ve žlutém. Ilustrační foto

Házenkáři Zubří špatně bránili a chybovali. Opět padli s Novým Veselí

České házenkářky (červené dresy) prohrály v posledním zápase základní skupiny D mistrovství Evropy s Německem 28:30 a na turnaji skončily.
8

České házenkářky se zraněnou Luzumovou podlehly Německu a na turnaji končí

Vsetín proti Plekancovi a spol. sérii venkovních proher neukončil

Devět branek, drsný hit, gesto fair-play, technický gól a nakonec i vyostřené emoce po závěrečné siréně. Šlágr 33. kola Chance ligy mezi Kladnem a Vsetínem pod dohledem kamer České televize však Valaši nezvládli a po porážce 3:6 padli na ledě soupeřů už počtvrté v řadě. Naopak Kladno i s hvězdným Tomášem Plekancem v sestavě vyhrálo posedmé za sebou a jsou pátí.

Kostka se stal svým pátým vítězstvím na Mikuláši rekordmanem

Zlínský pilot Tomáš Kostka se spolujezdcem Ladislavem Kučerou a vozem Škoda Fabia R5 se stali vítězi sobotní IX.Mikuláš Rally is Life ve Slušovicích.

Vsetínu ukradli body Jestřábi z Prostějova

Po neúspěchu na ledě Českých Budějovice, prohráli prvoligoví hokejisté Vsetína podruhé za sebou. Tentokrát neuspěli v Prostějově, když o osudu zápasu rozhodly dvě branky domácích v krátkém sledu ve třetí třetině.