KARLOVY VARY – VSETÍN 5:1 (1:0,3:1,1:0)

Na konci 5. minuty mohl jít Vsetín do vedení, ale Kopat zblízka minul. Ve 14. minutě udeřili z nenápadné akce domácí a šli do vedení Osmíkem. Těsně před koncem první třetiny neuspěl v obrovské šanci na vyrovnání vsetínský Karafiát. Po 48 sekundách druhé třetiny navýšily Vary náskok na dvě branky. Plutnar našel ideálně Fleka a tomu jen stačilo nastavit hokejku do dráhy kotouče.

Ve 27. minutě se konečně dočkal také Vsetín, když po skrumáži před domácí brankou skóroval obránce Teper. Horčička pak čaroval proti Gorčíkovi, ale na přesilovkovou trefu Podlipnika už byl krátký. Karafiát na druhé straně trefil jen tyčku, a tak bohužel pro Vsetín kontaktní branka nepřišla.

Naopak na druhé straně využil další přesilovku Vrdlovec a za stavu 4:1 byl zápas po dvou třetinách prakticky rozhodnutý. Navíc v poslední třetině se po krásné akci Vrdlovce trefil podruhé Osmík. Do konce utkání mohl dát šestou branku favorita Rachůnek a druhou Vsetína v oslabení ujíždějící Březina, ale skóre se již neměnilo.

„Zápas rozhodla lepší efektivita Varů v zakončení. Ve hře to bylo vyrovnané, ale na jednu branku nemůžeme vyhrát. Musíme se do druhého zápasu vyvarovat zbytečných faulů. Některé byly přísně posouzeny, ale některými jsme soupeři darovali přesilové hry. Ve druhém zápase musíme být produktivnější a trpělivější v zakončení,“ řekl vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 14. Osmík (Vrdlovec, Sičák), 21. Flek (Plutnar), 29. Podlipnik (O. Beránek, Vrdlovec), 36. Vrdlovec (Kohout, Kverka), 46. Osmík (Vrdlovec, Kovačevič) – 27. Teper (Protasenja). Rozhodčí: Jan Doležal, Martin Grech – Ladislav Lučan, Roman Zídek. Diváci: 2786. Stav série 1:0.

Karlovy Vary: F. Novotný – Sičák, Šenkeřík, M. Rohan, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, Bernáth – T. Rachůnek, Balán, Flek – O. Beránek, Kverka, Kohout – Tuominen, Skuhravý, Gorčík – Osmík, Vrdlovec, Gríger. Trenér: Pešout.

Vsetín: Horčička – Teper, Dundáček, Slováček, Janáček, Frolo, Holomek, D. Krenželok – Vávra, Podešva, Šilhavý – Březina, Kucharczyk, Protasenja – P. Beránek, Kopta, Markovič – Kajaba, Karafiát, Vítek. Trenéři: Dopita a Jenáček.

Ostatní výsledky: České Budějovice – Havířov 5:0 (stav série 1:0), Kladno – Prostějov 4:2 (stav série 1:0) a Slavia Praha – Přerov 2:1 p. p.