Domácí, kterým před zahájením odpoledního zápasu patřila třetí příčka, si na začátku střetnutí vypracovali hned několik solidních příležitostí, žádná z nich se ovšem neuchytila. Valaši naopak ovládli druhou polovinu první třetiny, od 13. do 20. minuty vstřelili hned tři branky.

Svěřenci Jana Srdínka ve druhém dějství definitivně mohli rozhodnout – buď však Kurcharczyk nezužitkoval samostatný únik či domácího brankáře Štěpánka zachránila tyč.

Příležitosti hostů pokračovaly také ve třetí části, znovu je ale zlobilo zakončení. To se jim mohlo pořádně vymstít!

Vrchlabí dvěma rychlými brankami snížilo na 2:3, přičemž na vyrovnání mu zbývaly čtyři minuty. Málek však zůstal pozorný, díky čemuž hosté slaví třetí venkovní výhru v letošním ročníku Chance ligy.

Hokejisty Vsetína tento týden ještě čekají dva zápasy. Už ve středu od 18.00 hodin rozehrají zápas na ledě Kladna, které ve druhé polovině září udolali 4:3 po prodloužení. O tři dny později na Lapači přivítají aktuálně druhý tým Chance ligy řerov, se kterými před čtvrt rokem prohráli 1:3.

Chance liga, 2. kolo

HC Stadion Vrchlabí – VHK Robe Vsetín 2:3 (0:3, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 55. Urban, 56. Matýs (Jirků) – 13. Vítek (Šilhavý, Hořanský), 16. Pechanec (Gorčík), 20. Půček (Klímek, Kucharczyk). Střely na branku: 31:26. Vyloučení: 4:5, navíc Vlach (Vsetín) 5+20, Nouza (Vrchlabí) 2+10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Wagner, Barek – Maštalíř, Bohuněk. Bez diváků.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup (21. Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Bučko, J. Moník – Heřman, Matýs, Nouza (A) – Machač, Zeman, Machala – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Chrtek, Chalupa.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Smetana, Jenáček, Hryciow, Bartko, Ondračka, Štach (C), Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Klímek, Kucharczyk (A), Půček – A. Zeman, R. Vlach, L. Bednář – Hořanský, Šilhavý, Vítek (A).