Vsetín odjel na Slovensko téměř se všemi hráči, kteří momentálně usilují o angažmá v novém ročníku druhé ligy. Chyběl pouze obránce Šafařík, který už by ale na další duel v pátek v Hodoníně měl být k dispozici.

Přestože výsledek tomu zase tolik neodpovídá, Vsetín neodehrál špatný zápas. Je potřeba totiž přihlédnout k tomu, že pro domácí Piešťany, které hrají druhou nejvyšší slovenskou soutěž, to byl již třetí přípravný duel. Naopak pro Valachy to byla premiéra a navíc měli před zápasem pouhé tři tréninky na ledě, a to ještě v azylu na zimním stadionu v Brumově-Bylnici.

„Vzhledem k tomu, že jsme měli tak málo tréninků, jsem pozitivně překvapen naším výkonem,“ hodnotil úvodní přípravný duel trenér Vsetína Juraj Jurík. I když nedali hosté v zápase ani branku, špatný dojem rozhodně nezanechali. Na brankáře Piešťan vyslali čtyřicet střel a téměř dvojnásobně tak soupeře přestříleli (40:22). „Zápas byl myslím vcelku vyrovnaný, přestože konečný výsledek může vypovídat o opaku. Doplatili jsme na to, že jsme neproměnili jasné šance,“ dodal k zápasové premiéře v přípravě kouč Jurík.

V dresu Vsetína se objevili i dva mladíčci, kteří ještě loni váleli za starší dorost – obránci Tomáš Žabčík a Vítězslav Pelc. Další novou tváří v defenzivě byl slovenský obránce Radovan Zelenka ze Skalice.

Další přípravné utkání čeká hokejisty Vsetína již v pátek 6. srpna od 18 hodin v Hodoníně. Poprvé se svým fanouškům představí Valaši v pátek 13. srpna, kdy od 18 hodin přivítají Přerov, který je v uplynulé sezoně vyřadil ve čtvrtfinále play off.

ŠHK 37 Piešťany – VHK Vsetín 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Sestava Vsetína: Plšek (Hromada) – Spitzer, Žabčík, Kapr, Zelenka, Lukeš, Šimek, Pelc – Tesařík, Korčák, Knebl, Ševčík, Vaněk, Rapant, Brynecký, Martiník, Vaneček, Sýs, Plachtovič, Badžo.