Domácí hokejisté nastoupili proti účastníkovi krajské ligy v poměrně osekané sestavě, ve které dostala příležitost spousta mladíků z juniorky i dorostu. Brumov, který se na hokejovou mapu vrátil teprve v loňské sezoně, šel Na Lapači rychle do vedení, ale to bylo také naposledy v utkání. První třetinu vyhráli Vsetínští 3:1 a po druhé části už vedli domácí 5:2. Zápas nakonec skončil vysokým vítězstvím domácích 9:2. Přesto s posledním testem před startem druhé ligy nebyl kouč Vsetína Viktor Hlobil úplně spokojený. „Dvě třetiny to bylo z naší strany dost špatné. Poslední třetina už byla lepší a soupeře jsme přehrávali. Jsem však zklamaný z přístupu některých hráčů. Brumov byl letos potřetí na ledě a my trénujeme každý den, což z naší strany právě ty dvě třetiny nebylo poznat,“ hodnotil zápas na klubovém webu trenér Vsetína.

V konečném zúčtování přípravných zápasů odehráli hokejisté Vsetína celkem devět duelů. Šestkrát vyhráli a třikrát odešli poraženi.
Premiéra v novém ročníku druhé ligy čeká Vsetínské již tuto neděli od 17.30 hodin, kdy Na Lapači přivítají v prvním kole východní skupiny druhé ligy Frýdek-Místek.

Výsledek: Valašský hokejový klub Vsetín - Brumov-Bylnice 9:2 (3:1, 2:1, 4:0). Branky a nahrávky: 5. Medvěděv (Kývala), 11. Dědek (Medvěděv, Farda), 13. Holík, 25. Spitzer (Kubo), 27. Holík (Gromus), 45. Daněk (Kubo, Spitzer), 52. Farda (Dubec), 54. Spitzer (Kubo), 58. Gromus (Dědek, Holík) - 1. Němčický (Novák), 29. Škrobák (Peterka). Vsetín: Plšek (30. Hromada) - Spitzer, Žabčík, Šimek, Farda, Doležálek - Valentík, Kubo, Daněk, Vítek, Dubec, Gromus, Dědek, Medvěděv, Kývala, Holík, Zuzaník. Brumov-Bylnice: Tuček - Valigura, Březík, Gajdošík, Bahula, Pšeja, Novák, Němčický, Mokrejš, J. Vaněk, Pažitka, Peterka, Plachtovič, Machala, Lukáš, Škrobák.