Vsetín v Českých Budějovicích dvakrát vedl, ale na body to nestačilo

Po další porážce se play-off prvoligovým hokejistům Vsetína vzdaluje mílovými kroky. I když na ledě lídra soutěže z Českých Budějovic dvakrát vedli, nakonec odjeli s prázdnou.

7.2.2018

Motor hostil hokejisty z Valašska.Foto: Deník / Radka Doležalová

ČESKÉ BUDĚJOVICE – VSETÍN 4:2 (0:1,1:0,3:0)

Vsetín hrál v první třetině velmi dobře. Po zásluze také šel do vedení, když se od modré čáry přesně trefil Slováček. Hosté byli jasně lepším týmem, ale Karafiát, Pokorný ani Kajaba vynikajícího Kváču v domácí brance nepřekonali, a tak Vsetín šel do kabin pouze s jednobrankovým vedením. Úvod druhé třetiny vyšel lépe domácím a po krásné akci prostřelil Šurého mezi betony Rob.

Domácí v prostřední části hru vyrovnali a Čermákem mohli jít do vedení. Šurý chytal neméně dobře jako jeho protějšek Kváča. V poslední třetině vedl Vsetín naposledy ve 49. minutě, kdy projel kluzištěm Pokorný a přesně zakončil. Jenže Vsetínu nevydržela radost ani dvě minuty, kdy opět srovnal Rob. Domácí dostali hosty pod tlak.

Ti jen s vypětím všech sil odolali obrovským šancím bývalých extraligových hvězd Nedorosta s Vampolou, aby nakonec rozhodující branku vstřelil Jonák. Hosté vsadili vše na jednu kartu, ale při závěrečné power-play inkasovali počtvrté. Vsetín prohrál čtvrté z posledních pěti utkání a s jeho účastí ve vyřazovacích bojí to nevypadá nadějně.

Branky a nahrávky: 26. Rob (J. Mikyska, Fillman), 50. Rob (L. Květoň), 57. Jonák (Vampola, Kutlák), 60. Jonák – 13. Slováček (Frolo, Kopta), 49. Pokorný (Kajaba). Rozhodčí: Jechoutek, Wagner – Jílek, Šperl. Diváci: 6029.

České Budějovice: Kváča – Kutlák, Pýcha, Vráblík, Čáp, F. Novák, Fillman – L. Květoň, Pajič, Nedorost – Nejezchleb, Vampola, Čermák – J. Mikyska, Rob, Jonák – Heřman, Galamboš, Vlček. Trenér: Jelínek. Vsetín: Šurý – Frolo, Teper, Janáček, Dundáček, Ostrčil, Holomek – Pokorný, Šilhavý, Illéš – Vávra, Březina, Slováček – Kajaba, Markovič, Kopta – Karafiát, P. Beránek, Hořanský – Kucharczyk. Trenéři: Dopita a Jenáček.

Další výsledky: Kadaň – Benátky nad Jizerou 3:5, Prostějov – Frýdek-Místek 7:2, Havířov – Třebíč 3:0, Slavia Praha – Ústí nad Labem 3:5, Litoměřice – Karlovy Vary 0:4, Přerov – Kladno 2:1.

On-line rozhovor s primářkou hematologie

Proč pořád neumíme na 100% vyléčit leukémii? Jak je těžké získávat dárce? Jaký zájem o práci s krví? Nejen na to se můžete ptát primářky Jany Pelkové z Hematologicko – transfuzního oddělení v Krajské nemocnici T. Bati a ve Vsetínské nemocnici. Otázky můžete pokládat již nyní, Jana Pelková vám bude odpovídat ve středu 21. února od 10 do 11 hodin na našem webu.

Ta nej kyselice a dobrá nálada, to byl 7. ročník akce Gajdy a zelé živobytí celé

Ve Vizovicích v pátek již po sedmé vybírali na akci Gajdy a zelé, živobytí celé, tu nejlepší valašskou kyselici.

Poselství starých Mostečanů odtajněno a s Olgou Lounovou bezpečně: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. února 2018.

Češi bojovali jako lvi. Kanadu porazili 3:2 po nájezdech

/FOTOGALERIE/ Čeští hokejisté v druhém zápase olympijského turnaje porazili Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech. Národní tým předvedl mnohem lepší výkon než proti Koreji a rázně vykročil do čtvrtfinále.