Pro novou sezonu nebudou moci zelenožlutí počítat s některými z opor. V brance zůstává všechno "při starém", vše obstará dvojice Petr Hromada – Lukáš Plšek. Asi nejcitelnější jsou ztráty v defenzivě, ve které oproti loňsku budou chybět například Hoďa, Hrčka, či dvojice velezkušených borců Spitzer – Heš, kteří oba ukončili kariéru. „Jirky Heše a Zbyni Spitzera je samozřejmě škoda. Obránců s jejich zkušenostmi je strašně málo. Na naší hře v přípravných zápasech bylo vidět, že právě takové typy obránců nám chybí, a to nejen na ledě, ale i v kabině," říká na prahu nové sezony trenér Vsetína Viktor Hlobil. Ten byl jakž takž spokojen s letní přípravou i následnými přípravnými zápasy. „V letních zápasech jsme byli poměrně spokojení. Samozřejmě až na zápasy ve Valašském Meziříčí a teď poslední přípravák v Přerově, které se nám hrubě nevyvedly," ohlíží se Hlobil za letním blokem, ve kterém sehráli vsetínští hokejisté celkem osm zápasů.

Mnohem lépe než v obraně, se situace přes léto vyvrbila v útoku. Odešel sice například Antonín Sprušil, který se vrátil do Přerova, ale jednu pořádně velkou rybu se podařilo ulovit – a sice Marka Dubce, jenž naposledy na čas hrál za druholigový Vsetín před dvěma lety. „Pro nás všechny v klubu je to parádní zpráva. Marek toho zažil s hokejem opravdu mnoho, má spoustu zkušeností a je výborný kluk do party. Je ho velmi cítit na ledě, ale také v kabině a přesně to potřebujeme," řekl na adresu 30letého forvarda kouč Viktor Hlobil. Podle všeho by mohl Dubec stihnout i první zápas sezony. „V podstatě se čeká jen na transfer kartu ze Slovenska a bude moci za nás nastoupit. Pokud by se to náhodou nestihlo do sobotního prvního zápasu v Porubě, tak na středu proti Karviné už by to mělo být určitě," plánuje si Hlobil.

Před startem sezony 2012–2013 mluví lodivod Vsetína hlavně o snaze navázat na minulou sezonu, ve které Valaši vypadli ve čtvrtfinále play off v posledním možném pátém zápase. „Hlavně v domácím prostředí bychom chtěli maximálně bodovat a především našim fanouškům dělat radost hezkým hokejem. Co se týče ambicí, tak před sezonou těžko odhadovat. Nicméně my bychom si moc přáli, abychom se dostali o stupínek výše, než tomu bylo loni. Takže kdybychom se probili do semifinále play off, to by bylo skvělé. Uděláme pro to maximum," slibuje kouč Hlobil.

Novou sezonu začnou hokejisté Vsetína v sobotu v podvečer na ledě Ostravy-Poruby, první domácí zápas hrají ve středu 26. září proti Karviné (17.30).

Výsledky přípravy

Vsetín – Nový Jičín 7:3 (branky Vsetína: Kajaba 2, Kohout, Korčák, Vítek, O. Hruška, Mečiar)

Val. Meziříčí – Vsetín 6:2 (Brezani, Podešva)

Pov. Bystrica – Vsetín 2:5 (Kajaba, Vaněk, Mečiar, Kubo, Vítek)

Nový Jičín – Vsetín 5:5 (Farda, Vítek, Podešva, Zúbek, Korčák)

Vsetín – Val. Meziříčí 5:4 (Podešva 3, Mikšovský, Tichý)

Poruba – Vsetín 1:4 (Zúbek, Kajaba, Kubo, Holík)

Vsetín – Přerov 4:5 (Zúbek 2, Tichý, Mikšovský)

Přerov – Vsetín 6:2 (Podešva, Zúbek)