Na první gól se čekalo půl zápasu. Poté během čtyř minut a osmi vteřin padly rovnou čtyři branky. Dvakrát vedl Přerov po dvou trefách Hejcmana, za hosty odpověděl pohotový Procházka, který doklepl kotouč za Klimeše z prostoru brankoviště.

O 34 vteřin později podruhé vedli Zubři, poté co opět Hejcman dorazil střelu Popelky. Přestřelka pokračovala, když Jonák našel zpoza branky Gorčíka a vyrovnal – 2:2.

Navzdory další tutovkám obou týmů ve třetí části i v prodloužení se šlo až do nájezdové loterie, kterou rozsekl Navrátil.

Další utkání nadstavbové části první ligy odehrají svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka v sobotu od 17 hodin v Litoměřicích.

Ski areál Stupava je ve Zlínském kraji. Ilustrační foto
Lyžování je letos drahé. Sjezdovky pokrývá umělý sníh

PŘEROV – VHK ROBE VSETÍN 3:2 PO SAM. NÁJ. (0:0, 2:2, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Hejcman (Berger, Popelka), 34. Hejcman (Popelka) – 33. Procházka (L. Volf, Gorčík), 35. Gorčík (Jonák, Hunkes). Rozhodčí: Doležal, Koziol – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2102. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Přerov: Klimeš – Krisl, Kubeš, Bodák, Zbořil, Šnajnar, Forman – Doležal, Pšurný, Navrátil – Popelka, Hejcman, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Moučka, Süss, Dvořák – Kočica.

VHK ROBE Vsetín: Bláha – Slováček, Smetana, Hryciow, Hunkes, Drtina, Jeřábek, Ondračka – Jonák, Kucharczyk, Rehuš – Březina, Pechanec, Tůma – Procházka, Volf, Gorčík – Dostálek, Šilhavý, Vítek.

O pořadí v play-off

DALŠÍ VÝSLEDKY: Havířov – Chomutov 1:3, Litoměřice – Slavia 3:4, Č. Budějovice – Poruba 4:2.

1. Č. Budějovice 44 37 0 4 3 199:100 115

2. Chomutov 44 25 2 3 14 142:113 82

3. Přerov 44 21 7 3 13 120:97 80

4. Vsetín 44 21 5 5 13 136:115 78

5. Litoměřice 44 20 3 6 15 158:137 72

6. Slavia 44 20 5 1 18 126:126 71

7. Havířov 44 22 1 2 19 113:107 70

8. Poruba 44 18 3 0 23 130:132 60