Vsetín – Kladno 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Vsetín dokonale vrátil Kladnu vysokou porážku z prvního zápasu. V první třetině byli domácí lepším celkem. Na branku Březiny sice reagoval Tůma, ale Hruška dostal Vsetín opět do vedení. Z dvojice brankářů Pavelka, Kopřiva měl druhý jmenovaný daleko více práce.

Ve druhé třetině, ve které byli diváci svědky příliš častých vyloučení na obou stranách, což byla zásadní změna oproti úvodnímu dějství. Valachům se zásluhou Ostrčila podařilo jednu z početních výhod využít a Kladnu odskočit. Hostující Rytíři měli k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, ale v přesilových hrách nebyli Středočeši příliš nebezpeční.

Vsetín zvládl třetí třetinu hlavně po taktické stránce, je však pravda, že Kladno mělo slibné příležitosti, které zlikvidoval pohotový Pavelka.

Vsetínští hokejisté. Ilustrační foto
Vsetín odjel z lázeňského města s nulou na všech kontech

„Odehráli jsme ještě lepší zápas, než začátku sezony s Karlovými Vary. Hráli jsme dobře od první do poslední minuty, jak v obraně, tak v útoku. Výborný výkon předvedl i gólman. Samozřejmě, v určitých fázích jsme měli i trochu štěstí, kdy soupeř za stavu 3:1 měl dva nájezdy, ale poprvé jim to naštěstí přeskočilo hokejku a druhý výborně vychytal Jarda (Pavelka). Jinak si myslím, že si všichni kluci sáhli na dno svých sil. Podle mě se dnešní zápas musel fanouškům líbit, protože i Kladno hrálo dobře a celkově to byl super zápas. Věřím, že takový výkon budeme podávat i v dalším průběhu sezony,“ řekl k utkání vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 4. Březina (Frolo), 8. Hruška (Dundáček), 22. Ostrčil (Podešva, Vávra), 52. Březina (Hruška, Jonák), 58. Březina (Kucharczyk, Dundáček) – 6. D. Tůma (Machač). Rozhodčí: Fiala, Kašík – Lukš, Gančarčík. Diváci: 3160. Vsetín: J. Pavelka – Teper, Dundáček, Ostrčil, Frolo, D. Krenželok, Janáček – Markovič, Kucharczyk, Březina – Slováček, Vávra, Podešva – Jonák, Hruška, Šilhavý – Kajaba, Karafiát, Vítek. Trenéři Dopita a Jenáček.

Kladno: Kopřiva – Veber, Štich, Kehar, Štindl, P. Hořava, Lenďák, Repe, F. Matula – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr – J. Kloz, Machač, D. Tůma – Redlich, T. Kaut, Zikmund – Svedlund. Trenér Hořava.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Benátky nad Jizerou – Ústí nad Labem 4:6, Frýdek – Místek – Přerov 3:1, Kadaň – Litoměřice 3:4, Prostějov – Slavia Praha 0:1, Třebíč – Karlovy Vary 2:3 p. p., Havířov – České Budějovice 4:1.

1. Karlovy Vary 16 8 4 0 2 2 53:23 34
2. Kladno 15 8 2 0 3 2 45:34 31
3. Frýdek-Místek 16 7 3 0 2 4 39:36 29
4. Č.Budějovice 16 8 2 0 0 6 38:30 28
5. Přerov 16 7 2 0 1 6 38:32 26
6. Ústí nad Labem 16 6 1 0 5 4 58:55 25
7. Slavia 16 8 0 0 1 7 33:34 25
8. Havířov 15 6 2 0 3 4 39:41 25