VSETÍN - HAVÍŘOV 4:1 (4:0, 0:0, 0:1)

Lepší start do zápasu si ani hokejisté Vsetína nemohli přát. Proti jednomu z hlavních favoritů soutěže začali Valaši skutečně skvěle. V osmé minutě udeřili jako první, kdy se trefil Mikšovský. Pouhou půlminutu po něm jej po spolupráci dvou jmenovců napodobil Petr Hruška, bylo to 2:0 a špatné časy pro Havířov rozhodně ještě nekončily. V 15. minutě se uvedl šikovnou tečí junior Kývala a čtvrtý hřebíček do havířovské rakve zatloukl chvíli po něm obránce Hoďa. Právě první třetina měla na vývoj zápasu největší vliv a prakticky rozhodla o majiteli tří bodů. Do konce zápasu už totiž padl jen jeden gól, a to do domácí sítě. Více už vsetínský gólman Hromada hostujícím střelcům nepovolil. Valaši znovu potvrdili, že proti silným protivníkům „umí" zahrát mnohem lépe než proti družstvům ze spodní části tabulky a připsali si tři cenné body v honbě za co nejlepším postavením pro play off. „Proti soupeřům, jako je Havířov, se nám hraje daleko lépe než proti celkům typu Frýdku-Místku nebo Opavy. Excelentně nám vyšla první třetina, dali jsme v ní rychlé čtyři góly. Ve druhé části nás soupeř trochu zatlačil, my jsme faulovali a byli vylučováni. Soupeř se dostal do tempa, ovšem do konce zápasu jsme si už vedení pohlídali," zhodnotil utkání na klubovém webu trenér Vsetína Viktor Hlobil.

Branky a nahrávky: 8. Mikšovský (Vaněk), 8. P. Hruška (O. Hruška, Vítek), 15. Kývala (Farda), 18. Hoďa (Vrba) 44. Haas (Vydra). Rozhodčí: Mrkva Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 9:11, navíc Prokop (HAV) 10 minut OT + do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 1221. Vsetín: Hromada Žabčík, Vrba, Vrána, Hoďa, Farda, Tesařík, Tichý, Zúbek, Vaněk, Mikšovský, P. Hruška, O. Hruška Vítek, Brezáni, Holík, Kajaba, Štrbík, Daněk, Kývala.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - FRÝDEK-MÍSTEK 1:10 (0:3, 1:4, 0:3)

Jako jedna velká sinusoida jsou poslední dobou výkony hokejistů Valašského Meziříčí. Jednou zazáří a překvapí, jako například v předchozím kole naprosto nečekaným vítězstvím v Prostějově, jednou zase zcela šokují vysokou domácí porážkou, což byl přesně případ utkání s Frýdkem-Místkem. Souboj desátého s devátým týmem tabulky rozhodně měl být vyrovnanější, než nakonec byl. Hosté, kteří se rvou o svoje místo v play off, od začátku dali jasně najevo, kdo bude mít z utkání tři body. Po první třetině vedli 3:0, po druhé už 7:1. Nakonec Bobři inkasovali podruhé v sezoně potupnou desítku, když desátý gól dali hosté v předposlední minutě. O čestný úspěch Meziříčí se postaral za stavu 0:6 obránce Heča.

Branky a nahrávky: 32. Heča 4. Rozum (Ovšák), 9. P. Slovák (Ovšák), 14. Gogolka (Měkýš, Gajda), 22. Sluštík (Měkýš), 25. Škatula (Gogolka), 30. P. Slovák (Ovšák, Škatula), 33. Štubňa (Šimkovič), 48. Gajda (Gogolka, J. Slovák), 58. Teper (Kopůn, Štubňa), 59. Škatula. Rozhodčí: Škrobák Moravec, Vengřín Vyloučení: 7:6, navíc Krutil (FM) 10 minut OT. Diváci: 121. Val. Meziříčí: Slovák (29. Netolička) Heča, Kvapil, Kolovratník, Lyzák, Maršálek, Mikel, Vajda, Ambruz, Voznica, Bokroš, Coufal, D. Varga, Martiník, Prycl, Smetana, Mar. Varga, Mir. Varga.

Další výsledky: Opava Karviná 4:2, Přerov Prostějov 6:3, Poruba Nový Jičín 6:1.

1. Přerov 36 19 7 2 8 132:91 73

2. Havířov 36 20 4 4 8 146:91 72

3. Prostějov 36 16 4 4 12 134:130 60

4. Poruba 36 15 3 5 13 121:109 56

5. Vsetín 36 15 3 1 17 123:117 52

6. Karviná 36 12 5 6 13 123:128 52

7. Nový Jičín 35 14 4 1 16 115:104 51