Třebíč – Vsetín 1:5 (0:0,0:3,1:2)

Domácí začali utkání o všechno náporem, ale první branku dal hostující Kucharczyk. Ta ale nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

I druhou třetinu zahájila Třebíč tlakem a Pavelku zachránila tyčka. Ve 24. minutě se švihem prosadil hostující Karafiát a otevřel skóre. Vsetín to zdravě nakoplo. Byl to zápas jako řemen.

Podešva trefil břevno, Pavelka odolal na druhé straně tutovkám Kristla a Horkého. Hosté rozhodli zápas mezi 34. a 38. minutou. Nejprve obrovskou hrubku domácího brankáře Dostála potrestal Podešva, aby si domácího strážce svatyně vychutnal efektní kličkou Protasenja.

HC Bobři Valašské Meziříčí (v bílém). Ilustrační foto.
Bobři skolili lídra z Poruby a uhájili pátou pozici

Domácí to nezabalili a ve 44. minutě propálil vše před sebou od modré Nedbal. Vsetín si však vedení zkušeně hlídal a v závěru udeřili během necelé minuty Dundáček s Kucharczykem.

Vsetín bodový finiš v závěru základní části tak zvládl na jedničku a zahraje si čtvrtfinále play – off s vítězem základní části z Karlových Varů.

„Dnes jsme byli trpěliví a zklidnila nás první vstřelená branka. Brankář domácích udělal chybu a my jsme vstřelili druhou branku. Důležitým momentem byla neproměněná přesilovka domácích. Především jejich obrovská příležitost, která mohla vést ke srovnání na 1:1. Jaroslav Pavelka nás v tom oslabení výborně podržel. Myslím si, že jsme utkání odehráli dobře a moc velkých chyb jsme nedělali. S Třebíčí jsme letos třikrát prohráli, ale v zápasech jsme vždy byli lepším týmem, ale hlavně nám chyběly branky. Každý zápas je ale jiný. Jsme rádi, že jsme hráli na hostujícím ledě, jelikož by na nás doma možná dolehl tlak. Fanoušci byli výborní a podporovali nás. Vytvořili nám tu téměř domácí prostředí. Teď nás čekají Karlovy Vary. Myslím si, že jsme je letos třikrát porazili, ale play - off je to vždy jiné. Budeme dělat vše proto, abychom dokázali postoupit,“ řekl k utkání vsetínský trenér Jiří Dopita.

Branky a nahrávky: 44. Nedbal (R. Erat) – 24. Karafiát (Kajaba, Ostrčil), 35. Podešva, 38. Protasenja (Kucharczyk), 58. Dundáček, 59. Kucharczyk (Protasenja).

Rozhodčí: Čech, Přikryl – Lukš, Komínek.
Diváci: 3072.

Třebíč: Dostál – Nedbal, L. Vágner, Kaláb, Čejka, D. Mikyska, Půža, Hort – R. Erat, Dolníček, P. Kratochvíl – Malec, Kusko, L. Horký – T. Havránek, Jan Wasserbauer, Gajarský – Ferda, Süss, Kristl. Trenér Sobotka.

Vsetín: J. Pavelka – Teper, Dundáček, Slováček, Janáček, Holomek, Frolo, Ostrčil – Vávra, Podešva, Šilhavý – Březina, Kucharczyk, Protasenja – P. Beránek, Kopta, Markovič – Kajaba, Karafiát, Vítek. Trenéři Dopita a Jenáček.

Ostatní výsledky: Ústí nad Labem – Frýdek – Místek 1:3, Kladno – Prostějov 7:2, Karlovy Vary – Kadaň 5:2, Benátky nad Jizerou – Slavia Praha 2:5, Litoměřice – Havířov 6:1, Přerov – České Budějovice 5:3.

14. Kadaň 52 7 2 0 2 41 105:222 27

Čtvrtfinále play – off hrané na čtyři vítězná utkání začíná v úterý 27. února a střetnou se v něm Karlovy Vary – Vsetín, České Budějovice – Havířov, Kladno – Prostějov a Slavia Praha – Přerov.