VSETÍN – HAVÍŘOV 0:3 (0:1,0:0,0:2)

V 5. minutě šli hosté do vedení, když jejich přesilovou hru sekundu před jejím vypršením proměnil ve vedoucí branku Drtil. Domácí i díky přesilovým hrám byli aktivnější, ale již první část hry naznačila, že havířovský brankář Ondřej Bláha bude pro ně velkou překážkou.

Ani jeden z celků si v průběhu druhé třetiny nedokázal vytvořit souvislý tlak, střely však nechyběly. V jasných šancích se ocitli domácí i hosté. Vsetín troskotal na přesnosti střelby a opět na výborně chytajícím Bláhovi. V poslední třetině Vsetín dvakrát inkasoval. Čestný úspěch mohl zaznamenat kapitán Hruška, ale Bláha opět čaroval a nakonec udržel čisté konto.

„Proti nám dnes stál výborný brankář Havířova, ale také naše zakončení, v kterém jsme byli plonkovní. Neměli jsme ani štěstí, když jsme za stavu 0:1 dvakrát nastřelili tyčku. Hosté vyjeli desetkrát z pásma, využili první přesilovku a to jim pomohlo. My jsme nevyužili osm přesilových her. Kluci, co to mají v popisu práce, zatím nedokážou v těchto situacích prodat kvalitu a vzít to na sebe. Nehráli jsme špatně, ale pokud nedáme branku, nemůžeme myslet na body,“ řekl vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 5. Drtil (Jergl, Holec), 48. Fronk (Rác, Sikora), 57. Jergl. Rozhodčí: Kašík, Zbořil – Novák, Zídek. Diváci: 2656. Vsetín: J. Pavelka – Teper, Dundáček, Ostrčil, Frolo, D. Krenželok, Janáček – Březina, Kucharczyk, Markovič – Slováček, Hruška, Tomas – Hořanský, Vávra, Pokorný – Vítek, Karafiát, Kajaba. Trenéři Dopita a Jenáček.

Havířov: Bláha – Dudek, Krisl, Chroboček, Postnikov, R. Havel, Drtil – Fronk, Rác, Sikora – Holec, Matai, Jergl – Gřeš, Pořízek, Baláž – Macuh, Cihlář, Kanko. Trenér Janeček.

Další výsledky: Benátky nad Jizerou – Kladno 2:5, Karlovy Vary – Přerov 4:2, Třebíč – Slavia Praha 2:0, Litoměřice – Ústí nad Labem 1:3, Frýdek – Místek – České Budějovice 3:1, Kadaň – Prostějov 2:4.

1. Karlovy Vary 20 11 4 2 3 70:32 43
2. Kladno 19 10 3 3 3 58:43 39
3. Č. Budějovice 20 10 3 0 7 53:40 36
4. Přerov 20 9 2 1 8 46:41 32
5. Ústí nad Labem 20 8 1 6 5 68:65 32
6. Slavia Praha 20 10 0 2 8 44:41 32
7. Frýdek Místek 20 8 3 2 7 48:48 32
8. Prostějov 20 8 3 1 8 57:50 31