„Vsetín disponuje obrovskou základnou fanoušků. V 90. letech byl nejlepším týmem v České republice. Je obrovská škoda, že se zde nehraje extraliga, jedná se o hokejové město. Jsem rád, že se pomalu dostává zpátky, každý rok se snaží postoupit do extraligy," vychválil valašský klub otec celého konceptu Jaromír Jágr na středeční tiskové konferenci. 

Hokejisté Vsetína své utkání odehrají v předposlední den této akce, tedy 10. prosince, kdy od 12.00 hodin vyzvou Vrchlabí. Pokud to situace dovolí, utkání by přímo v hledišti mělo sledovat 7 500 diváků. Z celé myšlenky je nadšený také jednatel VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola.

„Na Winter Hockey Games se už těšíme a přemýšlíme o něm. Je nám velkou ctí a zároveň radostí, že pod otevřeným nebem sehrajeme utkání proti Vrchlabí, které bude mít i náboj loňského březnového play-off, kdy trochu vznikla tradice a rivalitka. Věříme, že si všichni tuto parádní akci užijí," vyjádřil se Tobola.

Jak připomíná, horské prostředí je Valachům dobře známé. „Kopce v Krkonoších jsou však ještě větší. Hrát hokej pod otevřeným nebem na dojezd sjezdovky bude určitě skvělé nejen pro hokejisty, ale i fanoušky, kteří si tuto akci nemůžou nechat ujít," věří Daniel Tobola.

Vstupenka na páteční program vyjde na 990 Kč. Kromě utkání Chance ligy se v tento den uskuteční také zápas hokejových legend České republiky, které vyzvou legendy Slovenska.