„Pro nás je to zklamání, jak výsledek, tak předvedená hra. Kromě třetí třetiny, kde jsme hráli tak, jak jsme si mysleli, že navážeme po tom zápase doma,“ připomněl hlavní kouč Vsetína Jan Srdínko výhry nad Frýdkem-Místkem a Benátkami nad Jizerou.

„Na to jsme nenavázali, o tom dnešním zápase rozhodly naše hlouposti, ať to byla zbytečná vyloučení, kterých jsme dneska měli mraky, ač jsme na to kluky upozorňovali,“ čertil se Srdínko směrem k sedmi oslabením svého celku.

Jako první zahrozili domácí, z branky se přesto poprvé radoval Vsetín, který zásluhou Půčka zužitkoval přesilovou hru. Ústí do konce úvodního dějství srovnalo skóre, početní převahu využil bývalý hráč Valachů Jiří Drtina.

Na začátku druhého dějství chybu v rozehrávce hostů vystihl Vrdlovec, jenž v samotném úniku v oslabení překonal Málka. Vsetín se vyrovnání dočkal v 58. minutě, z dorážky se prosadil Machač.

Dva body přesto nakonec zamířili na konto domácích. Severa v prodloužení obkroužil branku soupeře a procedil puk za záda mladého hostujícího brankáře.

„Štěstí se přiklonilo k soupeři a Ústí si to za tu celou zápasovou bojovnost zasloužilo,“ ocenil Jan Srdínko domácí výběr.

Vsetín další zápas sehraje ve středu. Na Lapači přivítá vedoucí výběr Chance Ligy Duklu Jihlava.

Hokejisté Vsetína. Ilustrační foto
300 osob na hokej. Fanoušci však mají smůlu

Chance liga, 15. kolo

HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:2 (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 17. J. Drtina (Š. Havránek, Matějček), 23. Vrdlovec, 62. Severa (J. Drtina) – 8. Půček (Kloz, Kucharczyk), 58. Machač (Babka, Smetana).

Střely na branku: 18:32. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Grech, Jaroš – Ševic. Bez diváků.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – M. Voženílek, Vl. Brož, Š. Havránek, J. Drtina, Vacík, Pika, Vala – O. Bláha, Vrdlovec, Tůma – Trávníček, Matějček, Severa – Furch, Protasenja, Tlačil – Grim, G. Szturc, Pšenička.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Smetana, Ondračka, Kudělka, Bartko, Hryciow, Štach, Š. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Vlach, Kloz, Půček – Machač, Kucharczyk, Babka – Hořanský, Šilhavý, Vítek.