Naopak hokejisté Valašského Meziříčí nedokázali dotáhnout do konce skvěle rozehraný zápas v Karviné, kde vedli 3:0 a nakonec odjeli s prázdnou.

OPAVA – VSETÍN 4:6 (1:2, 0:3, 3:1)

Hokejisté Vsetína, kterým to letos na Opavu moc nedaří, mohou děkovat za vítězství především za skvělý úvod zápasu a vlastně za celé první dvě třetiny. V nich si totiž Valaši na stadionu Slezanu vybudovali náskok 5:1, který pak ve třetí části horko těžko ubránili. Opavané se totiž v posledním dějství za stavu 1:5 jali zdánlivě neohrožený náskok Vsetína stahovat a dařilo se jim to v skutku náramně. A to až tak, že sedm minut před koncem už to najednou bylo jen 5:4 pro Vsetín. Domácí pak v tlaku na vyrovnání zkusili power play, v níž kapitán Vaněk definitivně rozhodl o tříbodovém exportu bodů na Valašsko.

Branky a nahrávky: 20. Kocián (Herman, Mosler), 41. Chalupa (Kocián, Tichý), 49. Vítek (Jos. Tichý), 54. Herman (Tichý) – 2. O. Hruška (Vodák), 13. Vítek (P. Hruška, O. Hruška), 24. Mikšovský (Vaněk, Zúbek), 28. Vrba (Bezuška), 29. P. Hruška (O. Hruška, Jur. Tichý), 60. Vaněk (Mikšovský. Vsetín: Hromada – Žabčík, Vrba, Bezuška, Jur. Tichý, Vodák, Tesařík, Hoďa, Vaněk, Zúbek, Mikšovský, Šiafutdinov, Vítek, O. Hruška, P. Hruška, Brezáni, Holík, Kajaba, Kubo.

KARVINÁ – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 7:4 (1:3, 1:0, 5:1)

Skvěle rozehraný zápas ztratili v Karviné hokejisté Valašského Meziříčí. Bobři domácí tým dokonale zaskočili a po rychlých výpadech a skvělé produktivitě najednou v 17. minutě vedli 3:0. Do pauzy však náskok bohužel pro ně neudrželi. „Začátek nám vyšel skvěle, možná až nad očekávání. Kluci plnili to, co jsme si řekli v šatně a hlavně jim to tam padalo. Bohužel byla velká škoda, že jsme vedení 3:0 neudrželi do přestávky a 19 vteřin před sirénou jsme dostali blbý gól," shrnul první třetinu trenér Valašského Meziříčí Josef Málek.

Inkasovaný gól do šatny Bobry trochu rozhodil a ve druhé části ž si nebyli tak jistí v kramflecích. Zápas se začal postupně dostávat pod taktovku Baníku, který překvapení na svůj účet nepřipustil. „Trošku jsme znejistěli a nechali jsme se hodně vylučovat. To nás stálo hodně sil, navíc domácí pak zápas nejen vyrovnali, ale pak se i dostali do vedení 4:3 a následně 5:3, což kluky dost zlomilo. Pak jsme sice ještě rychle snížili na 5:4, ale více už jsme nestihli. Takového zápasu je škoda, jsme naštvaní, že jsme to nedokázali dotáhnout do konce z tak dobře rozehraného utkání," litoval kouč Bobrů Josef Málek. Podle něj právě takové zápasy a situace by mohly hrát rozhodující roli v baráži, která beznadějně poslední Bobry nemine. „Baráž bude přesně o takových věcech. Tam bude potřeba, abychom tyto situace ustáli a zvládli je. Je škoda, že jsme to tentokrát nezvládli," dodal Josef Málek.

Branky a nahrávky: 20. Saliji (Samiec), 40. Luka, 43. Saliji (Blatoň, Samiec), 52. Blatoň (Samiec), 53. Rosůlek (Ivan), 56. Saliji (Samiec, Blatoň), 60. Saliji (Blatoň, Samiec) – 11. Coufal (D. Varga), 14. Bokroš (Ambruz), 17. Maršálek (D. Varga, Vajda), 55. Ambruz (Smetana). Val. Meziříčí: Slovák – Heča, Kvapil, Kolovratník, Lyzák, Maršálek, Mikel, Vajda, Schejbal – Ambruz, Bokroš, Voznica, Coufal, Martiník, Smetana, D. Varga, Mar. Varga, Mir. Varga, Voznica, Lehečka.

Další výsledky: Frýdek-Místek – Přerov 1:3, Prostějov – Poruba 3:0, Nový Jičín – Havířov 0:3. Pořadí: 1. Přerov 76 bodů, 2. Havířov 75, 3. Prostějov 63, 4. Poruba 56, 5. Vsetín 55, 6. Karviná 55, 7. Nový Jičín 51, 8. Opava 50, 9, Frýdek-Místek 49, 10. Val. Meziříčí 22.