V závěru extraligového zápasu v Přerově své svěřence navedl, aby schválně inkasovali gól na 0:5 a smazali tím trest pro jeho tým před prodloužením. To se dle nového výkladu pravidel hraje od nové sezony o čtvrtý bod. Vsetín se odvolal, jenže ve čtvrtek Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje potvrdil původní verdikt disciplinární komise.

„Takové rozhodnutí jsme rozhodně nečekali, bereme jej sice na vědomí, ale rozhodně se s ním neztotožňujeme. Je tady možnost odvolat se k civilnímu soudu a budeme nad tím v klubu uvažovat,“ reagoval jednatel VHK Robe Vsetín Daniel Tobola v prohlášení zaslaném médiím v pátek dopoledne.

Jurík byť neetickým způsobem pouze využil nedostatků v pravidlech. Ty se v rozehrané soutěži na základě aféry měnily a tresty udělené v základní hrací době do prodloužení se nezapočítávají. Právě na nedokonalém znění řádů je postavená vsetínská obhajoba. „Jsme především hokejový klub, který chce řešit a dělat hokej a mrzí nás, že nastavením nedokonalého pravidla, na které byl hokejový svaz předem upozorňován, se musíme vůbec celý měsíc zabývat. Původní problém nastal už dříve někde jinde a ne 9. září na zimním stadionu v Přerově. Bohužel ve čtvrtek zvítězila lidská ješitnost nad zdravým rozumem,“ vzkázal do Prahy vedení českého hokeje Tobola.

Vedení šestinásobného extraligového mistra zaslalo médiím i úplné znění odvolání finanční pokuty a trestu, které podalo k Výkonnému výboru k projednání. „To, abychom předešli jakýmkoliv spekulacím,“ vysvětlilo vedení Vsetína.

„Náš klub v uplynulém měsíci vyvinul maximální snahu, aby potrestání našeho klubu ve všech směrech bylo úplně zrušeno, případně sníženo na co nejnižší hranici, což se bohužel nestalo. Překvapivě nezapůsobily ani názory odborné veřejnosti, anket na internetu, vyjádření v médiích, hokejových odborníků na obrazovkách ČT,“ dodal valašský hokejový klub.