Na konci sezony v březnu Vsetín sahal po obrovském úspěchu, když byl jediné vítězství od finále play off druhé ligy. Tam se nakonec nedostal a jeho cesta tak skončila v semifinále.

I přesto se dá hodnotit právě skončená sezona pro žlutozelené barvy velmi pozitivně. „Myslím, že celkově s odstupem můžeme hodnotit sezonu jako velmi úspěšnou. Trochu nám vadí ta kaňka v závěru, kdy jsme sérii se Šumperkem a hlavně je škoda posledního zápasu prohraného vysoko 0:7. Ale kromě tohoto můžeme být, myslím, spokojeni,“ zhodnotil souhrnně a dost trefně sezonu 2008 – 2009 trenér hokejistů Vsetína Viktor Hlobil.

Málokdo mohl čekat, že Vsetín, který se většinu sezony pohyboval spíše ve spodních patrech tabulky, dostane až do semifinále play off a dokonce bude sahat po finále. „Začátky nebyly jednoduché. Zrovna dostatek hráčů jsme neměli, všechno jsme tvořili za pochodu. Nejhůře mi bylo během naší série porážek, kdy jsme na vítězství čekali sedm zápasů. To bylo ze všech stran celkem hodně tlaků a nám se pořád nedařilo to zlomit,“ vzpomíná trenér Hlobil na krušné chvilky během dlouhodobé části sezony.

V lednu se však vše definitivně obrátilo k lepšímu a skončilo to až v semifinále play off. Valaši se nastartovali sérií sedmi vítězství v řadě a postupně se z 11. místa propracovali až na konečné šestí po základní části. Pak začala jejich spanilá jízda vyřazovací částí. V předkole play off přešli přes Nový Jičín, ve čtvrtfinále vyřadili Hodonín a zastavil je až v semifinále favorizovaný Šumperk. „V play off chytli kluci parádní fazonu. Sezona byla hodně dlouhá a zápasy v play off hodně našlapané, ale vždycky ještě hráči dokázali vyhrabat nějaké síly a navíc se nás i drželo štěstíčko. Měli jsme i vžbornu partu, všichni táhli za jeden provaz,“ líčí svým pohledem cestu vyřazovací částí kouč Hlobil.

Vrcholem pak byla pětizápasová semifinálová série s Šumperkem. Tu sice Vsetín prohrál, ale bude se na ni vzpomínat dlouho. Na oba zápasy ve Vsetíně přišlo bezmála pět tisíc diváků a bylo se na co dívat. „Naši fanoušci, to je kapitola sama pro sebe. Chodili na nás po celou sezonu, i když se nám zrovna nedařilo. Za to je jim třeba moc poděkovat. A zápasy play off, kdy bylo na Šumperk dvakrát přes čtyři a půl tisíce lidí, to je prostě fantazie,“ rozplývá se kouč.

Nyní, týden po skončení vsetínské sezony, už mají Valaši definitivní klid od hokeje. „Hned po vypadnutí se Šumperkem jsme to prakticky okamžitě rozpustili. Ještě nás čeká závěrečné posezení se sponzory a vedením a pak možná ještě nějaký fotbálek s fanoušky,“ dodal Hlobil.