Minulou sezonu strávil v Litoměřicích, kde během devětatřiceti utkání zaznamenal osm bodů (2+6). Stihl i jedno utkání v Extralize za Spartu Praha.

Letos obohacoval své hokejové zkušenosti v Ústí nad Labem. Během třiatřiceti zápasů nasbíral 11 bodů (2+9).

Domácí Přerov šel do zápasu po změně trenéra, kdy Přecechtěla vystřídal Kočara.

Do 11. minuty dramatického zápasu byl v permanenci pouze vsetínský brankář Gába. Domácí brankář Klouček se zapotil po střelách Kucharczyka a Tepera. Přerov měl větší šance, ale Tomi se Sýkorou si na výborného Gábu nepřišli. První třetinu nakonec po brance Slováčka vyhrál Vsetín.

Ve druhé třetině ve 26. minutě šel Vsetín již do dvoubrankového náskoku, když se nadvakrát po chybné rozehrávce Přerova prosadil Hořanský. Těsně před koncem druhé třetiny se z ostrého úhlu prosadil Theoret a Vsetín měl nakročeno ke třem bodům.

Přerov vystřídal do třetí třetiny brankáře a to domácí nakoplo. První branku dal ve 43. minutě Sýkora. Ve 46. minutě to bylo již o jednu branku, když se od modré čáry prosadil tečovanou střelou Pala. Vsetín pozorně bránil hubený náskok.

Minutu před koncem měl obrovskou šanci na srovnání Sikora, ale selhal. Následně při hře bez brankáře dal poslední branku zápasu Theoret.

Hokejisté Vsetína. Ilustrační foto
Vsetín urval díky Robovi dva body proti Slavii. Karafiát má vykloubené rameno

HC Zubr Přerov – VHK Robe Vsetín 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 43. T. Sýkora (M. Kratochvíl), 46. Pala (T. Sýkora, M. Kratochvíl) – 19. Slováček (Rác), 26. Hořanský, 40. Theoret (Kopta, Rác), 60. Theoret (Gába). Rozhodčí: Veselý, Pilný – Rožánek, Dohnal. Diváci: 2420.
Přerov: Klouček (41. Klimeš) – Krisl, R. Černý, M. Novotný, Ferenc, Pala, Malina – T. Doležal, Pšurný, Tomi – Goiš, Hejcman, Navrátil – Sikora, T. Sýkora (C), Moučka – M. Kratochvíl, F. Dvořák, Š. Kratochvíl – Indrák. Trenér Kočara.
Vsetín: Gába – Mikuš, Hryciow, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Vávra, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Hořanský, Šilhavý, Vítek. Trenéři Dopita a Jenáček.

Další výsledky: České Budějovice – Poruba 0:4, Kadaň – Litoměřice 1:2, Kladno – Třebíč 4:2, Havířov – Ústí 9:1, Slavia Praha – Benátky nad Jizerou 4:5 s. n., Prostějov – Frýdek – Místek 3:2 s. n.

1. Jihlava 40 24 5 3 8 144:86 85
2. Kladno 41 22 4 3 12 143:103 77
3. Vsetín 40 21 6 2 11 147:111 77
4. Č. Budějovice 40 21 4 2 13 128:99 73
5. Havířov 41 21 3 0 17 129:98 69
6. Prostějov 41 19 5 2 15 150:133 69
7. Litoměřice 39 18 4 2 15 121:111 64
8. Přerov 40 18 1 5 16 110:106 61