Hokejistům Vsetína se dokonale povedl reparát za předchozí domácí zpackaný zápas s Novým Jičínem (1:3). Tentokrát to byla ze strany domácích od první minuty reklama na produktivní útočnou hru.

Již v první minutě otevřel skóre křídelník prvního útoku Petr Mokrejš, jenž se později stal hlavní hrdinou zápasu – dal pět branek. Už po první třetině vedli žluto-zelení 4:0 a v polovině utkání již to bylo 6:0.

Už patnáct minut před koncem svítilo na ukazateli skóre devět domácích branek a Valaši atakovali desítku, té se ale nakonec tisícovka fanoušků nedočkala. I tak ale pochopitelně panovala v domácím táboře velká spokojenost.

„Především nás zajímaly tři body a jsme rádi, že jsme je získali. Velmi nám pomohl úvod, který nám vyšel nad očekávání. Zbytek zápasu jsme měli pod kontrolou a zaslouženě jsme vyhráli,“ pochvaloval si kouč Vsetína Juraj Jurík.

VSETÍN – UNIČOV 9:3 (4:0, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Mokrejš (Štraub, Horák), 4. Sakrajda (Bořuta, Šimek), 12. Bořuta (Sakrajda, Plachtovič), 14. Mokrejš (Sakrajda), 25. Mokrejš (Štraub, Rajnoha), 26. Zavrtálek (Bořuta, Hrňa), 37. Mokrejš (Horák, Štraub), 42. Mokrejš (Tesařík, Štraub), 45. Ševčík (Matula) – 33. Drábek (Handl), 48. Drábek (Hrčka), 57. Frieb (Přikryl, Hrčka). Rozhodčí: Klapetek. Vyloučení: 9:9 . Využití: 4:0. V oslabení: 2:1. Diváci: 924.

Vsetín: Plšek – Horák, Rajnoha, Zavrtálek, Matula, Bořuta, Šimek – Mokrejš, Štraub, Tesařík – Hrňa, Vaněk, Ševčík – Sakrajda, Plachtovič, Matějka.

Uničov: Peksa (21. Koloušek) – Pavlas Molota, Hrčka, Hromádka, Heča, Hodulák, Jambor – Handl, Drábek, Diviš – Sedlář, Komínek, Přikryl – Sršeň, A. Frieb, Šnejdar.

Hokejisté Valašského Meziříčí nemohou najít v novém roce starou formu. Tentokrát navíc jeli do sousedního Nového Jičína bez kapitána Šebesty, který měl jeden zápas stopku pro dva vyšší tresty.

Bobři sice na ledě rivala rychle vedli, když se hned v první minutě trefil Tatarčík. To však bylo ze strany hostů všechno. Stejně jako v prvním novoročním zápase v Orlové i tentokrát dali jen jedinou branku a v Novém Jičíně to na body nestačilo.

Domácí tak po předchozím skalpu Vsetína na jeho ledě doma porazili i druhého valašského zástupce ve východní skupině druhé ligy.

NOVÝ JIČÍN – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Andrýsek (Bacul), 4. Hruška (Šimo, Pavlačka), 22. Toman (Šimo, Hruška), 24. Šimo (Toman) – 1. Tatarčík (Blažek, Růčka).

Další výsledky: Frýdek-Místek – Hodonín odloženo, Přerov – Prostějov 7:1, Břeclav – Orlová 5:4.