VSETÍN – KOPŘIVNICE 8:1 (1:0,1:1,6:0)

Vsetín jen potvrdil posledním zápasem základní části svoji hegemonii a proti Kopřivnici se příjemně naladil na play-off. Zápas rozhodla poslední třetina, kdy hosté vyfasovali pomyslného kanára. První třetinu odehrál Vsetín vlažně a nechával vynikat hostujícího brankáře Fendricha. Ve druhé třetině snaživí hosté dokonce vyrovnali. Do vedení dostal domácí Šilhavý.

V poslední části hry to již byl ze strany favorita gólový uragán. Vsetín dal během necelé minuty tři branky, Finsterle zkompletoval hattrick a bylo po zápase. Lapač se bavil hokejem, padaly další branky, Čuřík ještě navíc pohrdl trestným střílením. „První dvě třetiny měli hráči v hlavách to, že se stejným soupeřem budou hrát play-off, protože se nedalo předpokládat, že Kopřivnice tady vyhraje a případně poskočí na sedmé místo.

Ve třetí třetině jsme podali velmi dobrý výkon a okořenili ho brankami. Ani Kopřivnice dnes neukázala, co umí. V play-off to budou jiné zápasy. I když kromě dnešního to byly vyrovnanější zápasy v základní části, tak si věříme, že sérii zvládneme na čtyři zápasy bez ztráty, abychom pak měli čas kvalitně potrénovat na dalšího soupeře,“ řekl po utkání vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Branky a asistence: 8. Finsterle (Kucharczyk, Luka), 35. Šilhavý (Čuřík), 44. Finsterle (Luka, Kucharczyk), 44. Kolařík (Zúbek), 45. Zúbek (Hryciow), 47. Finsterle (Luka), 58. Daněk (Ostrčil), 58. Jeník (Luka, Kucharczyk) – 29. Ollender (Pěnčík).

Vsetín: Hromada – Teper, Čech, Janáček, Jeník, Hryciow, Ostrčil, Stuchlík, Mojžíš – Pokorný, Daněk, Šilhavý, Vávra, Vítek, Kolařík, Luka, Čuřík, Finsterle, Hořanský, Kucharczyk. Trenéři Dopita a Jenáček.

Další zápasy 44. kola: Šumperk – Opava 4:1, Poruba – Hodonín 1:3, Technika Brno – Nový Jičín 2:6.

Dvojice pro čtvrtfinále play-off (série hrané na 4 vítězná utkání začínají v sobotu 25. února): Vsetín – Kopřivnice, Poruba – Nový Jičín, Šumperk – Valašské Meziříčí, Hodonín – Opava.