Z rodinných důvodů absentoval Kubiš, mimo hru stále byli Holec, Půček nebo Hořanský. Mezi tři tyče se naopak postavil Žukov, na druhé straně překvapivě Stuchlík.

Domácím se vydařil nástup, už ve 4. minutě šli do vedení, vyražený kotouč Stuchlíka úspěšně dorazil Jonák. Valaši měli další šance, které nedokázali zužitkovat. Soupeř se do příležitostí nedostával, ke konci třetiny dvakrát udeřil Vsetín. Na 2:0 v početní převaze zvyšoval Larsen, o pouhých 22 vteřin druhou trefou v sezoně přidal Klhůfek, ten z hostující svatyně vyhnal Stuchlíka.

Zdroj: Deník/Radek Štohl

Koncert Valachů pokračoval, na konci 22. minutě už na 4:0 zakončoval Bláha, pro kterého to byla vůbec premiérová branka v letošním ročníku Chance ligy. O chvíli později měl největší šanci Přerova Doležal, Žukov ale zůstal pozorný.

Valaši se prosadili také ve třetím dějství, proti bývalému klubu se trefil Kratochvil. Přerov skóroval v čase 59:32, čestný úspěch zaznamenal Indrák.

Zdroj: Deník/Radek Štohl
Zdroj: Deník/Radek Štohl

Chance liga, 19. kolo

VHK ROBE Vsetín – HC ZUBR Přerov 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Jonák (Melenovský, Petrovický), 19. Larsen (Staněk, Rob), 19. Klhůfek (Dědek), 22. Š. Bláha (Kern), 47. Kratochvil (Kojo, Jonák) – 60. Indrák (Hejcman).

Střely na branku: 41:20. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Rozhodčí: Valenta, Rapák – Zídek, Polák. Diváci: 2 820.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Staněk, Ďurkáč, Petrovický, Smetana (A), Kojo, Larsen, Ondračka – Jonák, Bērziņš, Rob (A) – Klhůfek, Dědek, Hrňa (C) – Š. Bláha, Kern, Jandus – A. Koláček, Kratochvil, Melenovský.

HC ZUBR Přerov: Stuchlík (19. Postava) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Krisl (C), F. Němec, Cubo, J. Adámek – Indrák, Pechanec, Jak. Svoboda – T. Doležal (A), Hejcman, Mácha – Tarnoczy, Chludil, Tomi – Goiš, Nemec, Ministr.