Naopak vůbec se nedařilo Bobrům z Valašského Meziříčí, kteří ve zraněními a nemocemi zdecimované vysoko prohráli v Porubě a zůstávají beznadějně na posledním desátém místě tabulky.

PORUBA – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Hokejisté Valašského Meziříčí, kteří jsou zatím v tabulce poslední, chtěli u svého nejbližšího tabulkového souseda v Porubě zabodovat a přiblížit se mu, ale vůbec se to nepodařilo. Na vině byla především první třetina.

„Začátek zápasu se nám vůbec nepodařil. V první části jsme udělali tři naprosto fatální chyby, dali jsme soupeři doslova luxusní náskok tří branek a to bylo pro zápas dost zásadní," litoval špatné první třetiny trenér Valašského Meziříčí Josef Málek, pro kterého to byl druhý zápas u kormidla Bobrů.

V prostřední části se ještě Valaši, kteří přijeli bez několika nemocných a zraněných hráčů ve značně kombinované sestavě, dostali trochu zpátky do zápasu. „Zmobilizovali jsme síly, dali jsme b ranku na 1:3 a podle mě jsme byli v těchto chvílích i lepší, neproměnili jsme trestné střílení. Jenže další góly jsme bohužel nepřidali," pokračoval Málek.

V poslední části padlo definitivní rozhodnutí. Domácí dali další branky a bylo jasné, že Bobři utrpí až příliš krutou prohru. „Ve třetí části Poruba maximálně využila své šance. Náš výkon nebyl úplně špatný, ale soupeř vyhrál zaslouženě. Rozhodla hlavně ta první třetina," dodal kouč Bobrů Málek.

Branky a nahrávky: 11. Vaněk (Krayzel, Holuša), 16. Buček (Seidler), 17. Vaněk (Vrána), 50. Krayzel (Vaněk, Holuša), 50. Buček (Seidler), 55. Seidler (Buček) – 34. D. Varga (Coufal, Mir. Varga).

Val. Meziříčí: Slovák – Heča, Mikel, Zábojník, Vajda, Kolovrátník, Ambruz, Coufal, Voznica, Ševčík, D. Varga, Mir. Varga, Mar. Varga, Prycl, Šoula.

VSETÍN – PŘEROV 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Hokejisté Vsetína zatím v nové sezoně přesně dodržují to, co si předsevzali, tedy především těšit svoje fanoušky a vyhrávat doma Na Lapači. Doposud na svém ledě neprohráli a potvrdili to i se silným Přerovem. Valaši sice nezačali vůbec dobře, když už po pěti minutách prohrávali, ale už do první pauzy vedli, když se dvakrát blýskl kanonýr Dubec. V prostřední části odskočili žlutozelení na dva góly a definitivně rozhodli o dalším domácím triumfu v poslední části. Hvězdou utkání byl domácí útočník Ondřej Hruška, který asistoval hned u čtyřech branek.

Branky a nahrávky: 15. Dubec (O. Hruška), 17. Dubec (O. Hruška), 30. Vítek (O. Hruška), 45. Tichý (O. Hruška), 55. Zúbek (Vaněk) – 5. Pala (Faltýnek).

Vsetín: Plšek – Tesařík, Vrba, Vodák, Okuliar, Mečiar, Žabčík – Mikšovský, Zúbek, Vaněk, Vítek, Dubec, O. Hruška, Kubo, Podešva, Kajaba, Holík, Brezáni.

Další výsledky: Prostějov – Frýdek-Místek 5:3, Havířov – Opava 3:2p, Nový Jičín – Karviná 3:2sn.

Pořadí: 1. Havířov 18, 2. Prostějov 18, 3. Přerov 13, 4. Vsetín 13, … 10. Valašské Meziříčí 2.