Do branky Valachů se podruhé v sérii dostal David Gába. 26letý gólman ze své pozice hned po 80 vteřinách zápasu sledoval, jak se domácí prodrali do vedení, početní převahu zužitkoval o šest roků mladší Roman Půček. Mladý útočník ve vlastní třetině převzal kotouč, odjel s ním do útočného pásma hostů a Jakubovi Soukupovi nedal šanci. „Vyplynulo to ze situace. Obránce mě při přesilovce našel, trochu se mi to tam otevřelo. Viděl jsem, že gólman je vyjetý, tak jsem to vyslal přes obránce a naštěstí tam puk spadl,“ těšilo příští měsíc 21letého borce.

Vedení domácích trvalo necelé tři minuty, aktivitu Vrchlabí vyrovnávací trefou stvrdil Michal Hrádek, jenž střelou od modré čáry trochu překvapil Gábu. Na začátku 18. minuty Valachům náskok vrátil Roman Vlach, 31letý forvard Soukupovi úspěšně provedl bekhendový blafák. „Do druhé třetiny musíme na všem zabrat, na hře v obranném i útočném pásmu. Když se nám to podaří zlepšit, budeme vítězové,“ uvedl Půček po konci prvního dějství pro Českou televizi.

Svěřenci Romana Stantiena od druhé třetiny skutečně zabrali, hned zkraje se dostali do přečíslení dva na jednoho, Soukup ale vytáhl výborný zákrok. Další branky se naopak dočkali hosté, kteří ve 34. minutě zužitkovali přesilovou hru, v níž se nadvakrát prosadil Pavel Mrňa. Valaši okamžitě soupeře uzamčeli v obranném pásmu, branky se však nedočkali.

Rozhodlo až druhé prodloužení

Jelikož Gába v polovině třetího dějství podržel domácí, Valaši mohli pomýšlet na rozhodující trefu. Vrchlabí se následně dostalo pod obrovský tlak, Babka, Štach, ani další ovšem branku nedali. Muselo se tak jít do prodloužení.

Jak domácí zakončili základní hrací dobu, tak zahájili další část zápasu. Největší šanci prvního prodloužení domácích měl Půček, který blafákem už překonal Soukupa, práci brankáře Vrchlabí ale nahradili obětaví spoluhráči hostů. Krátce poté se dařilo také celku z Královehradecka, ani jejich příležitosti brankou neskončily.

Pátá branka zápasu tak padla až v 91. minutě. Šimon Jenáček se štěstím našel Daniela Klímka a 20letý odchovanec vsetínského hokeje střelou z první překonal hostujícího smutného hrdinu zápasu Jakuba Soukupa.

Soupeře pro boje o finále se dozví až během úterního večera. Rozhodovat bude přímo poslední utkání série mezi Duklou Jihlava a Litoměřicemi. Pokud zvítězí favorit, Vsetín vycestuje na Vysočinu. V případě překvapení a postupu Litoměřic se svěřenci Romana Stantiena střetnou s Porubou.

6. čtvrtfinále play-off

VHK ROBE Vsetín – HC Stadion Vrchlabí 3:2 p.p. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0), konečný stav série 4:2

Branky a nahrávky: 2. R. Půček (Bartko), 18. R. Vlach, 91. Klímek (Š. Jenáček, Kucharczyk) – 5. Hrádek (Hozák), 34. Mrňa (Urban, Niko)

Střely na branku: 62:30. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Rozhodčí: Šír, Kika – Zidek, Polák. Bez diváků.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Málek) – Ondračka, Smetana, Hryciow, Š. Jenáček, Kudělka (C), Štach (A), Bartko – Hořanský, Babka, Vítek – Březina, Pechanec, Gorčík – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Hrádek, Kajínek, Niko, Kynčl, Jirků (C), Blažej – Nouza (A), Rohlík, Heřman – Matýs, Machač, Mrňa – Urban, Hozák, T. Zeman – Chrtek, Koffer.