K postupu do finále jim tak stačí již jen jediná výhra. Naopak se tentokrát nedařilo hokejistům Valašského Meziříčí, kteří vysoko prohráli v Orlové a stav série je srovnaný 1:1. Třetí zápasy jsou na programu v pátek večer ve Valašském Meziříčí a v Šumperku.

VSETÍN – ŠUMPERK 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Stav série: 2:0

Valaši chtěli před nabitým stadionem Na Lapači potvrdit nečekané vítězství z prvního zápasu série v Šumperku. A po nesmírně bojovném výkonu a dramatu v závěrečných minutách se jim to podařilo. V první třetině sice domácí prohospodařili minutovou přesilovku pět na tři, ale i tak dokázali dát dvě branky a dali tak základ velkému vítězství.

Když zvyšoval v polovině utkání Hrňa na 3:0, zdálo se být rozhodnuto. Hosté však nesložili zbraně a dokázali zápas ještě pořádně zdramatizovat. Ještě do druhé přestávky snížili na rozdíl dvou branek a v 54. minutě už to bylo jen 3:2 pro domácí. V power play Šumperka však pečetil vítězství vsetínský forvard Tesařík.

ORLOVÁ – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 6:1(1:0, 1:1, 4:0)

Stav série: 1:1

Bobři vyhráli první zápas doma vysoko 8:1, jenže s Orlovou to asi bude série plná extrémů. Tentokrát si naopak Valaši přivezli ze Slezska půltucet branek. Domácí rozhodli o svém vítězství mezi 43. a 48. minutou, kdy utekli z 2:1 na 5:1.

Branky a nahrávky: 9. Potočný (Samiec), 39. Prokop, 43. Vydra (Dušek), 46. Škatula (Potočný), 48. Kraft (Grygar, Mintěl) 60. Studený (Stránský) – 37. Šebesta (D. Varga).