V dalším kole se oba týmy představí svým fanouškům: Vsetín přivítá ve šlágru soutěže Opavu a Valašské Meziříčí hostí Přerov.

Břeclav – Vsetín 5:3 (1:1. 1:2, 3:0)

Hokejisté Vsetína zatím v sezoně jen jednou prohráli, ale s Hodonínem doma brali alespoň bod za porážku v prodloužení. Tentokrát to ale nebyl ani bod.

Valaši v Břeclavi, která je zatím příjemným překvapením soutěže, vedli ještě po dvou třetinách 3:2, ale domácí v posledním dějství zcela otočili zápas. Vsetínu k bodům nepomohla ani parádní produktivita útočníka Jana Kolaříka (2+1).

Branky a nahrávky: 3. Zháňal (Nováček, Čápek), 25. Červenka (Miklík, Směřička), 43. Průdek (Kubáč), 48. Medřický (Průdek), 59. Kučera (Tobola) – 12. Kolařík (Haloda), 34. Kolařík (Hryciow, Mikšovský), 37. Zuzaník (Mikšovský, Kolařík).

Vsetín: Hromada – Hurtík, Hryciow, Haloda, J. Vaněk, Báchor, Štědrý, Zuzaník – Zúbek, D. Vaněk, Ambruz, Mikšovský, Hrazdira, Kolařík, Kubo, Podešva, Vítek, Štrbík, Daněk, Hruška, Kývala, Slováček.

OPAVA – Valašské Meziříčí 8:2 (4:2, 2:0, 2:0)

Opava patří ke špičkovým týmům nového ročníku a s nevýraznými Bobry to neměla zrovna dvakrát těžké. Zatímco domácí gólman Šafránek mnoho práce neměl, na opačném konci kluziště to bylo diametrálně odlišné.

V brance hostů začal Svoboda, ale po šestém gólu v 37. minutě střídal a do branky šel Vydržel. V Opavě se letos moc vyhrávat nebude, velmi zajímavá konfrontace bude nadcházející sobotu ve Vsetíně, kam přijede právě Slezan Opava.

Branky a nahrávky: 2. Černý (Tichý), 6. Vítek (Měch), 10. Tichý (Polok), 13. Měch (Černý, Tichý), 27. Vítek, 37. Musial (Wolf), 57. Galvas (Měch), 58. Wolf (Musial) – 1. Kundrátek (Martiník), 12. Slovák (D. Varga, Baroš).

Valašské Meziříčí: Svoboda (37. Vydržel) – Finkes, Gulda, Matušenko, Valentík, Tomiga, Šimek, Zábojník, Fišera – Kuchta, Kundrátek, Kysučan, Martiník, Mar. Varga, Baroš, Slovák, Sprušil, Škumát, D. Varga, Matějek

Další výsledky: Frýdek-Místek – Technika Brno 2:4, Hodonín – Nový Jičín 6:1, Přerov – Poruba 1:3. (mha)

1. Opava 5 5 0 0 0 24:10 15
2. Břeclav 5 4 0 0 1 21:12 12
3. Hodonín 6 3 1 1 1 19:13 12
4. Poruba 6 3 1 0 2 18:15 11
5. Vsetín 5 3 0 1 1 13:10 10
6. Technika Brno 5 2 1 0 2 13:11 8
7. Přerov 6 2 1 0 3 11:13 8
8. Nový Jičín 6 2 0 1 3 17:19 7