„Jihlava bojovala, my jsme s tím měli na začátku problém, ale potom jsme hru vyrovnali a dovedli zápas do vítězného konce,“ radoval se asistent trenéra Valachů Luboš Rob starší.Na rozdíl od prvního utkání v Pelhřimově to nebyla tak divoká první třetina.

Úvodní branky se zkraje 12. minuty dočkali hostující hokejisté, přihrávku Zabusovse využil zcela osamocený Matějček. Jihlavští do konce dějství dokázali srovnat, v početní převaze udeřil Cachnín.Ve druhé části nejprve měli šanci domácí, blýskl se Žukov. Na druhé straně se k trestnému střílení dostal Machala, ani on však letošní trápení Valachů v této činnosti nezlomil. V závěru prostřední části si velkou příležitost vypracoval Čachotský, znovu však ztroskotal na Žukovovi.

„Měli jsme špatnou první třetinu, Jihlava v ní byla lepší. V hodnocení po zápase jsme byli rádi, že skončila 1:1, protože tam se mohl duel rozhodnout ve prospěch Jihlavy. Tu jsme nějak přežili a od druhé třetiny jsme začali naskakovat do tempa, zlepšili jsme pohyb a každou minutou už to bylo jen lepší. Měli jsme tam i spoustu šanci, sice jsme je bohužel neproměnili, ale skóre bylo pořád vyrovnané,“ líčil Rob.

Vsetínští hokejisté v semifinále Chance ligy vedou nad Duklou Jihlava 3:1 na zápasy. Ilustrační foto.
Vsetín podruhé vyhrál v Pelhřimově a je krůček od finále Chance ligy

Na začátku třetí třetiny oba týmy zahodily své šance. V 54. minutě hosty poslal do vedení Zabusovs, 22letý Lotyš skvělý večer završil gólem do prázdné branky.„Když se schylovalo k vyvrcholení zápasu, tak jsme přežili i přesilovky Jihlavy a nakonec z naší snahy a určitého tlaku do brány jsme dali gól, tečovaný z tlaku před brankou, ten už celý zápas rozsekl,“ dodal Luboš Rob.

Vsetínští hokejisté budou chtít postup do finále Chance ligy stvrdit v úterý od 17.30 hodin na Lapači.

Chance liga, 4. semifinále

HC Dukla Jihlava – VHK ROBE Vsetín 1:3 (1:1, 0:0, 0:2), stav série 1:3 na zápasy

Branky a nahrávky: 18. Cachnín (Šik, Štefančík) – 12. Matějček (Zabusovs), 54. Zabusovs (Larsen), 60. Zabusovs (Machala)

Střely na branku: 36:30. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Rozhodčí: Svoboda, Zeliska – Štěpánek, Dědek. Diváci: 2 500.

HC Dukla Jihlava: A. Beran (Maláč) – Bilčík, Kočí, Dvořák, Ozols, Dundáček, Koštoval – Čachotský (C), R. Toman, Cachnín – Harkabus (A), T. Havránek, Štefančík – Jelínek, Menšík, Šik – Chvátal, Rauš, V. Brož.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Smetana (A), Š. Jenáček, Staněk, Teper, Ondračka, Larsen, Ďurkáč – Matějček, Klhůfek, Rob (A) – Holec, Bērziņš, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Š. Bláha – Machala, Kratochvil, Zabusovs.