Vsetín rozhodl o osudu zápasu již po dvou třetinách, kdy měl vypracovaný čtyřbrankový náskok. Hosté byli od začátku lepším celkem.

Blafák Slováčka ještě neměl gólovou tečku, ale ve 13. minutě se přesně trefil z pravého kruhu Theoret. V 16. minutě rozehráli hosté rychlou akci a Vítek ji zakončil tvrdou a přesnou střelu z mezikruží. Ve druhé třetině se jako první osmělili domácí, ale Gába vychytal Káňu. Pak nedal sólový nájezd kanonýr Rob, který ale v 32. minutě pohotovou dorážkou dal svou 38. branku v sezoně. Nerovný led ukončil prostřední část hry v čase 37:12.

Vsetín ale v nastavené třetí třetině dal nejprve čtvrtou branku Rácem a mohl tak do regulérní poslední části hry hájit velký náskok. Poruba se dočkala využitím dvojnásobné přesilové hry v 49. minutě, kdy se radoval Hudeček. Po další pěkné kombinaci snížil Toman, ale Vsetín drama nepřipustil. Naopak svou druhou trefu v zápase přidal Rác a jistil důležité vítězství Vsetína.

„Velmi dobře jsme odehráli první třetinu. V té druhé a třetí již měl své šance také soupeř, ale brankář Gába nás podržel. Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Měli jsme tam pár okének v obraně, ale nakonec jsme důležité tři body získali s přehledem a naprosto zaslouženě,“ řekl trenér Vsetína Luboše Jenáček.

Poruba – Vsetín 2:5 (0:2,0:2,2:1)

Branky a nahrávky: 49. Hudeček (Šnajnar, Dufek), 54. Toman (T. Jáchym) – 13. Theoret (Kucharczyk, Rác), 16. Vítek (Hořanský, Slováček), 32. Rob (Pechanec, Jonák), 38. Rác (J. Drtina, Theoret), 55. Rác (Theoret).
Rozhodčí: Fiala, Wagner – Měkýš, Otáhal.
Diváci: 810.
Poruba: Kůdela – Ovčačík, Slavík, Urbanec, Šnajnar, Pastor, Mamajev – J. Káňa, Kanko, Illéš – Guman, Hudeček, Dufek – Toman, T. Jáchym, Ollender – Ďurač, Václavek, Alexejev – Häring. Trenéři Flašar a Sršeň.
Vsetín: Gába – Mikuš, J. Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Černý – Theoret, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Březina – Hořanský, Šilhavý, Vítek. Trenéři Dopita a Jenáček.
Ostatní výsledky: Jihlava – Litoměřice 5:2, Benátky nad Jizerou – Frýdek – Místek 1:5, Prostějov – Kladno 2:3, Slavia Praha – Třebíč 6:1.