Valaši se do nejvyšší soutěže v zemi probojovali v sezoně 1993 – 1994 a hned vzápětí odstartovali neopakovatelné tažení, které pak skončilo celkovými šesti tituly. Vsetínský klub kulaté výroční od postupu do extraligy oslaví exhibičním utkáním, ve kterém proti sobě v sobotu od 17 hodin nastoupí současné druholigové družstvo VHK Vsetín a tým legend z postupové sezony 1993 – 1994.

Podle posledních informací se v sobotu na zimním stadionu Na Lapači sejde téměř zcela kompletní tým, který před dvaceti lety slavně vybojoval nejvyšší soutěž. „Jistého není nikdy nic na sto procent, ale podle posledních potvrzovacích telefonátů by se měl například v brance objevit Roman Čechmánek, Ivo Pešat do branky nepůjde, ale na akci chybět nebude," hlásí těsně před exhibicí jednatel VHK Vsetín Daniel Tobola. Přímo na ledě by se podle něj měla objevit skutečně drtivá většina hokejistů, kteří tenkrát byli u toho nebo se pak podíleli na titulech Vsetína o pár let později. „Jen namátkou to budou hráči jako Šebestů, Barus, Luboš Jenáček, dále Lexa Jaškin, Zetek, Forch, Sršeň a mnozí další. Bude to opravdu téměř celý tým. A ti, kteří nebudou na ledě, tak se na exhibici ukáží v civilu. To je třeba příklad Rosti Vlacha, který hrát nemůže, ale určitě se ukáže," říká Daniel Tobola. Naopak jedněmi z mála, kteří na Valašsko nedorazí, budou Ivan Dornič a Zbyněk Mařák, kterým to nedovolí pracovní povinnosti.

Takováto mimořádná koncentrace legend vsetínského hokeje je jistě tou nejlepší pozvánkou pro fanoušky, kteří by při sobotní exhibici mohli pořádně otestovat kapacitu vsetínského zimáku, která oficiálně činí 5400 diváků. „Věřím, že právě takováto exhibice s tolika slavnými jmény a skvělými hráči fanoušky přiláká a že se všichni dobře pobaví," říká jednatel vsetínského klubu. Podle něj bude ale těžké odhadnout, jak moc se Lapač zaplní. „Pokud bude kolem dvou tisíc lidí, nebude to špatné. Pokud by třeba bylo kolem tří tisíc nebo i více, bylo by to skvělé," přeje si Daniel Tobola.

Lístky na sobotní exhibici budou k dispozici v den zápasu, a sice dvě hodiny před úvodním buly. Vstupné je jednotné a činí 50 korun, děti do 140 centimetrů výšky mají vstup zdarma.