VAL. MEZIŘÍČÍ – VSETÍN 1:5 (0:3,0:0,1:2)

Vsetín si přijel k Bobrům pro šesté vítězství v řadě a svůj úkol splnil do puntíku. Domácí se snahou a střeleckou aktivitou v první třetině hostům vyrovnali, jenže mezi 8. a 10. minutou vyrobili tři chyby a zkušený lídr soutěže to nekompromisně potrestal. Nejlepší střelec Vsetína Dominik Pokorný dal dvě branky do sítě bezmocného Plška během osmi sekund. Agresivní hokej pokračoval také ve druhé třetině, ale branka nepadla. Domácí ožili ve 47. minutě, kdy Bobry dostal do hry první brankou Pořický. Jenže v sérii oboustranných vyloučení ujel hostující Luka a krásně namazal Hořanskému. Vsetín zase vedl o tři branky a bylo rozhodnuto. Bobři to ještě zkusili bez brankáře, ale potrestal je pátou trefou a svou premiérovou v dresu Vsetína Luka. Pak se jen čekalo na konec s vyhlášením nejlepších hráčů derby. Za domácí to byl Petr Dvořák, za hosty Michal Šurý. Právě nejlepší hráč domácích byl po zápase hodně zklamaný. „Byli jsme Vsetínu více než vyrovnaným soupeřem, ale ten výpadek v první třetině nás stál zápas. Rozhodčí to zase dnes nezvládal, ale to nebylo poprvé. Spousta vyloučení nebyla, ale my s tím nic nenaděláme a nechceme na to ani vymlouvat," řekl k utkání hrající sportovní manažer Bobrů Petr Dvořák.

Branky a asistence: 47. Pořický (Hlaváč) – 8. Mojžíš (Čech), 10. Pokorný (Janáček), 10. Pokorný (Janáček), 54. Hořanský (Luka), 60. Luka. Val. Meziříčí: Plšek – Mikel, Chroboček, Pernický, Báchor, Žabčík, Hladiš – Kubo, Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Baroš, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga Mir., Hlaváč, Podešva, Studený. Trenér Čechmánek. Vsetín: Šurý – Janáček, Hryciow, Žák, Jeník, Mojžíš, Ostrčil, Vrba, Stuchlík – Zúbek, Pokorný, Finsterle, Kajaba, Šilhavý, Čuřík, Luka, Čech, Hořanský, Kolařík, Vávra, Hrazdira. Trenéři Dopita a Jenáček.

Dalšíí zápasy 29. kola: Opava – Technika Brno 5:2, Kopřivnice – Poruba 3:2 p. p., Nový Jičín – Hodonín 2:3 s. n.

1. Vsetín 26 22 2 1 1 125:53 71
2. Poruba 27 14 4 4 5 120:82 54
3. Šumperk 25 9 5 3 8 95:87 40
4. Hodonín 25 10 3 2 10 95:91 38
5. Nový Jičín 26 11 0 3 12 84:85 36
6. Opava 27 10 0 4 13 74:91 34
7. Kopřivnice 26 8 2 3 13 94:115 31
8. Val. Meziříčí 26 8 2 1 15 72:94 29