PROSTĚJOV – VSETÍN 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Stav série: 2:1

Vsetín měl před zápasem nůž na krku, ale zápas s mottem „vyhraj nebo máš po sezoně“ zvládl skvěle. O osudu utkání rozhodl kapitán Vsetína Daniel Vaněk, který dal v 15. minutě jediný gól zápasu. „Podařilo se nám proměnit přesilovku, a to se ukázalo být jako zlomový moment utkání. Jsme naživu a vracíme sérii do Vsetín. Jsme za to moc rádi,“ radoval se po utkání trenér hokejistů Vsetína Viktor Hlobil. Po třetím dílu čtvrtfinálové bitvy byl kouč na svoje svěřence právem hrdý. „Kluci ukázali, co je to bojovnost a srdíčko. Zápas jsme takzvaně umlátili a odedřeli, jinak se to prostě ani nedá říct. Všechna čest, musím pochválit skutečně celý tým za obrovskou bojovnost a odhodlání,“ chválil Hlobil své borce.

Jedním z klíčových momentů zápasu bylo, že v brance Vsetína dostal vůbec poprvé v sérii příležitost Lukáš Plšek a se svojí šancí naložil nejlépe, jak mohl. Za svá zády nepustil ani jednu střelu domácích Jestřábů a měl lví podíl na odvrácení konce sezony. „Lukáš prokázal své kvality a strašně moc nám pomohl. Má obrovský podíl na tom, že vracíme sérii na Lapač,“ dodal Hlobil. Čtvrtý zápas se hraje v pátek ve Vsetíně Na Lapači od 17.30 hodin.

Branka: 15. Vaněk (Sprušil, Zúbek).

KARVINÁ – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 8:2 (2:2, 4:0, 2:0)

Konečný stav série: 3:0

Bobři stáli před třetím zápasem série na okraji propasti a v úvodu se ještě o svou šanci na prodloužení poprali ze všech sil. Hned dvakrát na ledě favorizované Karviné Valaši vedli, ale domácí vždy dokázali rychle srovnat krok a v prostřední části definitivně rozhodli o osudu třetího duelu a tím i celé čtvrtfinálové série. Poté, co v minulé sezoně Valaši do play off vůbec nepostoupili, tak tentokrát končí ve čtvrtfinále.

Branky a nahrávky: 11. Mikšan (Luka, Javín), 17. Mikšan (Sznapka), 29. Novák (Rosůlek), 33. Moravec (Mikšan, Javín), 38. Studený (Moravec), 40. Luka (Ivan), 45. Blatoň (Galvas), 47. Ivan (Hegegy, Studený) – 10. Mar. Varga (Rác, Ovšák), 16. Mir. Varga (Knebl).

Další výsledky: Havířov – Frýdek-Místek 11:0 (konečný stav série 3:0), Přerov – Opava 6:1 (2:1)