První třetina nepřinesla vstřelenou branku a minimum šancí. Na straně domácích se prosadit jenom Berger, na straně Vsetína Jonák a po něm Pechanec.

Až ve 26. minutě měl první obrovskou šanci zápasu domácí Luňák, ale Bláhu nepřekonal.

Ve 28. minutě šli Jestřábi do vedení. Kafka nahrával na pravý kruh Nouzovi, kterému střela z první sice nesedla. Ale Bláha se posunul tak nešťastně, že utvořil prostor pro plachtící kotouč.

Vedoucí branka domácí nakopla a měli více ze hry. Na 2:0 mohl zvýšit Krejčík, ale minul odkrytou branku.

Vsetín se dočkal vyrovnání v poslední části hry.

Slováček nahodil kotouč na domácího brankáře Dvořáka, od kterého se kotouč odrazil pouze na hůl osamoceného Dostálka, který na dvakrát mladičkého prostějovského gólmana prostřelil.

Vsetín se z vyrovnání radoval necelé dvě minuty. Žalčík přesně tečoval střelu od modré čáry a domácí zase vedli. A za necelou minutu přišla druhá gólová teč Žalčíka a Vsetín to poslalo do kolen.

Jedinou gólovou šanci si vypracoval do konce zápasu hostující Volf, ale ani ke snížení se Valaši nedostali při hře bez brankáře.

Prostějov – Vsetín 3:1 (0:0,1:0,2:1)

Branky a nahrávky: 28. Nouza (Kafka), 52. Žálčík (Husa, P. Krejčí), 53. Žálčík (Račuk, Kafka) – 50. Dostálek (Slováček).

Rozhodčí: Fiala, Cabák – Měkýš, Roupec. Diváci: 1784.

Prostějov: D. Dvořák – Mrázek, Husa, Muška, M. Novotný, Březák, Brančík, P. Krejčí – Žálčík, Račuk, Berger – Kafka, Nouza, Hrníčko – Ouřada, Chlán, L. Krejčík – T. Jandus, V. Meidl, L. Luňák. Trenér Vykoukal.

Vsetín: Bláha – Teper, Slováček, Holomek, Dudáš, Jeřábek, J. Drtina, Hryciow – Dostálek, L. Volf, Jonák – Březina, Rehuš, Procházka – D. Tůma, Pechanec, Doktor – Vítek, Šilhavý, Hořanský. Trenéři Dopita a Jenáček.

Další utkání: Litoměřice – Havířov 1:5, Třebíč – Poruba 2:4, Benátky nad Jizerou – České Budějovice 5:4 s. n., Sokolov – Frýdek – Místek 4:2, Kadaň – Chomutov 3:4 s. n., Ústí nad Labem – Přerov 1:7, Slavia Praha – Dukla Jihlava 2:1.