KARVINÁ – VSETÍN 1:10 (0:1, 1:4, 0:5)

Vsetín začal potvrzovat roli favorita v 10. minutě, kdy se trefil František Zúbek. Karviná srovnala ve 24. minutě Javínem. Vsetín odskočil před půlkou utkání o dvě branky. Nejprve ho dostal do vedení Jindřich Abdul, aby podobně střeleckou fazonu z posledních zápasů, jakou má Zúbek, potvrdil i kapitán Valachů Daniel Vaněk. Ve 35. minutě se konečně trefil i navrátilec David Hrazdíra. Gólovou rukavici pak přibalil Karviné na druhou cestu do kabin přesným zásahem ještě David Vítek.

Ve třetí třetině pádil Vsetín raketovým tempem za vstřelenou desítkou. Druhou branku v zápase si dali Abdul, Zúbek, i Vítek. Trefil se i doposud přihrávající Finsterle a čekalo se, kdy a kdo potupnou desítku pro domácí Karvinou dotvoří. A byl to právě Finsterle, kdo uzavřel bohatý gólový účet zápasu desátou brankou. Karviná si vypila kalich hořkosti až do dna posledním inkasovaným gólem sekundu před koncem zápasu.

Branky a nahrávky: 24. Javín (Foltýn) – 10. Zúbek (Finsterle), 28. Abdul (Hrazdíra, Žák), 29. Vaněk (Kolařík, Zúbek), 35. Hrazdíra (Ambruz, Abdul), 40. Vítek (Ondráček, Hruška), 46. Abdul (Žák, Hrazdíra), 50. Vítek (Ondráček, Štědrý), 51. Finsterle (Žák, Abdul), 52. Zúbek (Kolařík), 60. Finsterle (Řezáč, Hrazdíra). Vsetín: Hromada – Nedbálek, Hryciow, Tesařík, Řezáč, Žák, Štědrý, Báchor – Zúbek, Vaněk, Finsterle, Slováček, Dvořák, Kolařík, Abdul, Vávra, Hrazdíra, Ondráček, Hruška, Daněk. Trenéři: Viktor Hlobil a Luboš Jenáček.

BŘECLAV – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Po úvodní tutovce hostujícího Kuba spálili tři možnosti domácí, kteří byli aktivnějším celkem. Břeclav vedla od 13. minuty, kdy hosté jen přihlíželi sérii šancí, až jedna z nich skončila gólem. O tři minuty později Bobři přežili oslabení, ale vzápětí dostali druhou branku, opět to bylo z hole Červenky. Hosté mohli zkorigovat, ale bratři Vargové v nájezdu neuspěli.

Ve druhé třetině dopadl podobně hostující kapitán Martiník. Vzápětí nedokončil hattrick domácí Červenka a těsně po polovině zápasu po zachycení vyhozeného puku snižoval na hratelný rozdíl Studený. Domácí ale dokázali odskočit opět na dvoubrankový rozdíl. Škodou pro hosty bylo, že v závěru druhé třetiny trefil Sprušil pouze tyč domácí svatyně.

Bobři měli ve třetí třetině i přesilové hry, ale po jednom z jejich oslabení rozhodli zápas čtvrtou brankou domácí. Bobři ještě čelili deset sekund před koncem trestnému střílení, ale skóre se již neměnilo.

Branky a nahrávky: 13. Červenka (Vachutka), 16. Červenka (Ivan, Vachutka), 34. Flora (Ivan), 56. Vachutka (Miklík, Ivan) – 31. Studený (Mir.Varga, Tomek). Valašské Meziříčí: Jiří Slovák I – Matyáš, Kovář, Janota, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík, Franek – Sprušil, Varga D., Studený, Kubo, Pořický, Varga Mir., Jiří Slovák II, Kývala, Varga Mar., Baroš, Martiník, Podešva. Trenér: Petr Tejkl.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Technika Brno – Nový Jičín 7:0, Poruba – Hodonín 2:3, Frýdek – Místek – Opava 6:0, Kopřivnice – Moravské Budějovice 3:9.

1. Frýdek-Místek 25 21 1 1 2 146:41 66
2. Vsetín 25 16 1 3 5 113:65 53
3. Hodonín 24 13 1 3 7 95:69 44
4. Technika Brno 25 9 7 3 6 81:77 44
5. M. Budějovice 25 12 2 1 10 108:93 41
6. Poruba 25 10 5 1 9 106:91 41
7. Kopřivnice 26 9 3 2 12 98:111 35
8. Nový Jičín 26 8 3 3 12 99:103 33